TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Technologie w Medycynie 3P: Spotkanie naukowców i lekarzy

Data: 24.11.2022
Miejsce wydarzenia: Aula PWr, wyb. Wyspiańskiego 27
Kontakt: medycyna3p@pwr.edu.pl

Grafika z napisem Konferencja Technologie w Medycynie 3P, motyw helisy

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej rozwiązaniom technologicznym w Medycynie 3P. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. inż. lek. Halina Podbielska z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.  

24 listopada na Politechnice Wrocławskiej spotkają się naukowcy, inżynierowie i przedstawiciele środowiska lekarskiego, żeby rozmawiać o jednej z najdynamiczniej rozwijających się koncepcji współczesnej medycy.  

Medycyna 3P i technologie

To trend, który opiera się na przewidywaniu, prewencji i spersonalizowanym podejściu do pacjenta. W Medycynie 3P kolosalną rolę odgrywają najnowsze rozwiązania technologiczne. Nierozwiązalnie wiąże się ona z wykorzystaniem nanotechnologii, bioinżynierii, druku 3D czy sztucznej inteligencji – zarówno w diagnostyce, jak i terapii. 

Co w programie?

Czy zatem postęp medycyny jest dziś uzależniony od wdrażania nowych technologii? Jak powinna wyglądać współpraca między inżynierami a lekarzami? W jakich obszarach medycyny ta współpraca jest najbardziej oczekiwana i perspektywiczna?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać z ekspertami i praktykami, wśród panelistów konferencji jest m.in. prof. Olga Golubnitschajaprezydent European Association for Predictive, Preventive & Personalised Medicine, prof. Waldemar Banasiakkierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym czy prof. Marcin Drągkierownik Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania Politechniki Wrocławskiej.

Konferencja  
„Technologie w Medycynie 3P” 
24 listopada 2022, aula Politechniki Wrocławskiej  


10.30-11.00 – rejestracja uczestników 

11.00-11.15 – otwarcie konferencji 
prof. dr hab. inż. lek. Halina Podbielska, kierownik naukowy konferencji, Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej 

11.15-11.45 – wykład inauguracyjny: Predictive, preventive and personalized medicine as a new culture benefiting society at large (Medycyna predykcyjna, zapobiegawcza i spersonalizowana jako nowa kultura przynosząca korzyści całemu społeczeństwu) 
prof. Olga Golubnitschaja, prezydent European Association for Predictive, Preventive & Personalised Medicine (Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Medycyny opartej na Przewidywaniu, Prewencji i Spersonalizowanym Podejściu do Pacjenta) 

Wprowadzenie do sesji tematycznych: dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, Ośrodek Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym  

11.45 -12.05 – „Algorytmy do przewidywania udarów mózgu” dr hab. inż. Mariusz Ptak, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej,  
komentarz: dr n. med. Artur Kwiatkowski, neurochirurg, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy 

12.05-12.25 – „Zastosowanie sztucznej inteligencji w diagnostyce nowotworów” dr inż. Łukasz Jeleń, Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej,  
komentarz: dr n. med. Marzena Janiszewska, kierownik Zakładu Fizyki Medycznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii

12.25-12.45 – „Leki i implanty szyte na miarę z drukarek 3D”  dr inż. Patrycja Szymczyk-Ziółkowska, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej,  
komentarz: dr n. med. Grzegorz Pakuła z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego  

12.45-13.00 – przerwa kawowa 

13.00-13.20 – „Innowacyjne trendy stentów kardiologicznych” dr hab. Marta Kopaczyńska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, 
komentarz: prof. n. med. Tomasz Roleder z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu 

13.20-13.35 – „Metody bioobrazowania w chemii biologicznej”  
prof. dr hab. Marcin Drąg, kierownik Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania, Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej. 

13.35-14.00 panel dyskusyjny: Czy postęp medycyny jest dziś uzależniony od wdrażania nowych technologii?
Moderator: dr hab. n. med. Dariusz Jagielski 

Uczestnicy: prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, prof. dr hab. Waldemar Banasiak – kierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym, prof dr n. med. Vladimir Bobek z Oddziału Torakochirurgii Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii, prof. dr hab. inż. lek. Halina Podbielska – Politechnika Wrocławska, przedstawicielka w Polsce Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny 3P. 

14.00 – zakończenie konferencji: prof. dr hab. inż. lek. Halina Podbielska  

Rejestracja

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja (link do formularza poniżej).

Rejestracja na konferencję

Jeżeli nie możecie Państwo wziąć udziału w konferencji w trybie stacjonarnym, zapewniamy dostęp do nagrania wykładów po zakończeniu konferencji (proszę zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym). Link do materiałów będzie aktywny przez 30 dni.

Informujemy, że za udział w konferencji „Technologie w Medycynie 3P” lekarzom zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Zapraszamy!

 

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję