TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Spotkanie z niskoemisyjną marką – LEM Wrocław Motorsport

Data: 15.12.2023
Miejsce wydarzenia: bud. C-18

Katedra Inżynierii Pojazdów na Wydziale Mechanicznym zaprasza na wydarzenie przybliżające zagadnienia niskoemisyjności związanej z motoryzacją w szerokim aspekcie. W piątek, 15 grudnia, o godz. 11.15 w Strefie Kultury Studenckiej (budynek C-18) odbędzie się spotkanie z zespołem LEM Wrocław Motorsport. Udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Plakat spotkania

W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. wykłady pracowników Katedry Inżynierii Pojazdów związane z zagadnieniami niskoemisyjności, wzbogacone o prezentację zespołu LEM Wrocław Motorsport oraz pokaz pojazdów z możliwością bezpośredniego zapoznania się z zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Program:

  • 11.15-11.45 - Emisyjne aspekty zapotrzebowania energetycznego pojazdów elektrycznych, prof. dr hab. inż. Lech Sitnik
  • 11.45-13.00 - Prezentacja marki w obszarze niskoemisyjności wraz z pokazem pojazdów, LEM Wrocław Motorsport
  • 13.00-13.30 - Zastosowanie kognitywistyki w pojazdach niskoemisyjnych, dr inż. Monika Magdziak-Tokłowicz
  • 13.30-14.00 - Konkurs z nagrodami nt. niskoemisyjności i zakończenie spotkania

"Spotkania z niskoemisyjną Marką" to wydarzenie naukowo-techniczne, przygotowane i organizowane przez Katedrę Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, którego celem jest przybliżenie zagadnień niskoemisyjności w różnych obszarach, w których występuje oddziaływanie motoryzacji na człowieka.

Wydarzenie adresowane jest do społeczności akademickiej Politechniki Wrocławskiej oraz uczniów szkól średnich i zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego.

Spotkania zostały zaplanowane w cyklu miesięcznym, począwszy od października 2023 roku do maja 2024 roku. Prezentowane zagadnienia dotyczą nie tylko globalnych uwarunkowań, ale również Dolnego Śląska i Wrocławia, stąd obecność firm z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję