TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Jak rozwija się energetyka jądrowa? Spotkanie z firmą Westinghouse

Data: 07.12.2021
Miejsce wydarzenia: aula bud. A-1
Godzina: 11:15 - 14:00
Organizator: Wydział Mechaniczno-Energetyczny

Elektrownia jądrowa firmy Westinghouse

Przedstawiciele amerykańskiej firmy zajmującej się energetyką jądrową opowiedzą na Politechnice Wrocławskiej o rozwoju technologii wodnych ciśnieniowych reaktorów jądrowych. Spotkanie zaplanowano na wtorek 7 grudnia o godz. 11.15.

Wykład odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej (w auli gmachu głównego – liczba miejsc jest ograniczona), jak i online na profilu Youtube organizatora spotkania – Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Poprowadzą go w języku angielskim dr Luca Oriani - Global Chief Engineering Services Officer i Senior Vice President for Engineering Services w firmie Westinghouse Electric Company oraz inżynier Julie Gorgemans - Project Engineering Manager w EMEA New Build Projects w Westinghouse.

Swoją prelekcję zatytułowali: „Evolution of US civil light water nuclear technology and the development of passive plants”. Opowiedzą także o programie stażowym planowanym przez firmę w przyszłym roku. Jego uczestnicy będą mieli szansę przyjrzeć się pracy specjalistów z Westinghouse w głównej siedzibie przedsiębiorstwa w USA. 

Westinghouse Electric Company jest firmą działającą w branży energetyki jądrowej od ponad 60 lat. W 1958 r. uruchomiła pierwszą amerykańską komercyjną elektrownię jądrową z reaktorem typu PWR (pressurized water reactor – reaktor wodny ciśnieniowy) w Shippingport w stanie Pensylwania. Obecnie na całym świecie działa blisko 430 reaktorów jądrowych wykorzystujących technologię firmy Westinghouse.

Spotkanie organizuje Wydział Mechaniczno-Energetyczny, który od wielu lat przygotowuje swoich studentów także do pracy w sektorze energetyki jądrowej. Aktualnie prowadzi specjalność Nuclear Power Engineering na kierunku energetyka na studiach drugiego stopnia (tu będzie link). Studenci wydziału na studiach inżynierskich mają natomiast w planie kurs „Energetyka jądrowa” (na kierunku energetyka) lub „Reaktory jądrowe” (na mechanice i budowie maszyn energetycznych). Na studiach magisterskich z energetyki mogą też wybrać specjalność Nowoczesne technologie energetyczne, na której poznają współczesne konstrukcje reaktorów jądrowych, analizują przebieg jądrowego cyklu paliwowego i omawiają procedury bezpieczeństwa w energetyce jądrowej.

Wydział zaprasza także na studia podyplomowe „Energetyka jądrowa”, których program realizuje wspólnie z Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

lucy

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję