TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Gala najlepszych projektów Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Data: 22.06.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. C-18

11 projektów z gimnazjów Dolnego Śląska walczy w konkursie w ramach Akademii Wynalazców. Finał już 22 czerwca na Politechnice Wrocławskiej

akademia_boscha_automatyk.jpgProgram edukacyjny dla uczniów, przygotowany przez firmę Bosch, jest realizowany na naszej uczelni już po raz siódmy. Uczestniczy w nim młodzież ze szkół gimnazlajnych Wrocławia i okolic. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Odkrywaj i zadziwiaj!”. Akademia składa się z kilku etapów. Najpierw uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej z pięciu kół naukowych: Automatyk, KN PIRM, HYDRO+, KoNaR, KN Robocik.
– Chcemy nauczyć młodych ludzi twórczego podchodzenia do technicznych problemów, z którymi spotykamy się w życiu codziennym – mówi dr Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego, koordynator Akademii na PWr . - Temu między innymi służy ostatni etap programu, czyli zaprojektowanie własnego wynalazku – dodaje naukowiec.

Na bazie wiedzy zdobytej podczas zajęć na uczelni, uczniowie sami wymyślali projekt jakiegoś wynalazku i opracowywali jego prototyp. Do ścisłego finału zakwalifikowano 11 innowacyjnych pomysłów, wykonanych w większości przez zespoły ze Świerzawy i Męcinki. Zwycięzców poznamy 22 czerwca podczas gali, która odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej.  
W ubiegłym roku wygrał zespół z gimnazjum w Świerzawie, który opracował elektroniczny system do sprawdzania, czy drzwi zostały dobrze zamknięte. W tym roku w finale znalazły się m.in. kubek chłodzący, walizka Agent 007, śmieciolokalizator czy ochroniarz na plecy, a także projekty o zagadkowo brzmiących nazwach jak: AIRCurrent, Validity Box, Socks GPS, LEDapcie i Door Alert.

Akademia Wynalazców została opracowana przez firmę Bosch Polska w 2011 roku i odbywa się równolegle w Warszawie i Wrocławiu. Parterami merytorycznymi programu są dwie czołowe polskie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. Warsztaty dla uczniów przygotuje także Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Wojskowa Akademia Techniczna, Wrocławski Park Technologiczny.

ISZ

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję