TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 22.06.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. C-18
11 projektów z gimnazjów Dolnego Śląska walczy w konkursie w ramach Akademii Wynalazców. Finał już 22 czerwca na Politechnice Wrocławskiej
Program edukacyjny dla uczniów, przygotowany przez firmę Bosch, jest realizowany na naszej uczelni już po raz siódmy. Uczestniczy w nim młodzież ze szkół gimnazlajnych Wrocławia i okolic. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Odkrywaj i zadziwiaj!”. Akademia składa się z kilku etapów. Najpierw uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej z pięciu kół naukowych: Automatyk, KN PIRM, HYDRO+, KoNaR, KN Robocik.
– Chcemy nauczyć młodych ludzi twórczego podchodzenia do technicznych problemów, z którymi spotykamy się w życiu codziennym – mówi dr Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego, koordynator Akademii na PWr . - Temu między innymi służy ostatni etap programu, czyli zaprojektowanie własnego wynalazku – dodaje naukowiec.
Na bazie wiedzy zdobytej podczas zajęć na uczelni, uczniowie sami wymyślali projekt jakiegoś wynalazku i opracowywali jego prototyp. Do ścisłego finału zakwalifikowano 11 innowacyjnych pomysłów, wykonanych w większości przez zespoły ze Świerzawy i Męcinki. Zwycięzców poznamy 22 czerwca podczas gali, która odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej.
W ubiegłym roku wygrał zespół z gimnazjum w Świerzawie, który opracował elektroniczny system do sprawdzania, czy drzwi zostały dobrze zamknięte. W tym roku w finale znalazły się m.in. kubek chłodzący, walizka Agent 007, śmieciolokalizator czy ochroniarz na plecy, a także projekty o zagadkowo brzmiących nazwach jak: AIRCurrent, Validity Box, Socks GPS, LEDapcie i Door Alert.
Akademia Wynalazców została opracowana przez firmę Bosch Polska w 2011 roku i odbywa się równolegle w Warszawie i Wrocławiu. Parterami merytorycznymi programu są dwie czołowe polskie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. Warsztaty dla uczniów przygotuje także Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Wojskowa Akademia Techniczna, Wrocławski Park Technologiczny.
ISZ
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »