TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.09.2022
Miejsce wydarzenia: Aula Gmachu Głównego PWr
Godzina: 11:00
Jubileuszową edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej ukoronujemy Galą Finałową z udziałem gościa specjalnego - Dawida Myśliwca, twórcy dwóch kanałów popularnonaukowych na YouTube – „Uwaga! Naukowy Bełkot” i „Wyłącznie Naukowy Bełkot”.
Do 16 września trwają zapisy na galę. Prosimy o zapisywanie się drogą mailową na adres: kornel.kotecki@pwr.edu.pl .
Wydarzenie odbędzie się w auli Gmachu Głównego PWr, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
25 lat Festiwalu to okazja jedyna w swoim rodzaju, stąd szczególny program tegorocznej Gali i występ gościa specjalnego.
Na początku zapraszamy na premierę wyjątkowego filmu o Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Wieloletni organizatorzy opowiedzą o Festiwalu, swoich doświadczeniach i wspomnieniach. Materiał filmowy powstał w oparciu o archiwalne zdjęcia i nagrania telewizyjne, dokumentując historię imprez, rozwój Festiwalu na przestrzeni dwóch dekad, niezwykłe wydarzenia i niepowtarzalnych gości wcześniejszych edycji (m.in. Mirosław Hermaszewski, Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski i Tomasz Rożek).
Gościem specjalnym Gali Finałowej będzie Dawid Myśliwiec, twórca dwóch kanałów popularnonaukowych na YouTube – „Uwaga! Naukowy Bełkot” i „Wyłącznie Naukowy Bełkot”.
Kanał „Uwaga! Naukowy Bełkot” ma ponad 690 tys. subskrybentów, będąc jednym z najpopularniejszych polskich kanałów o nauce.
Dawid Myśliwiec - z wykształcenia doktor nauk chemicznych- porusza tematy z bardzo różnych obszarów wiedzy, m.in. chemii, fizyki, biologii, medycyny czy nawet historii, dbając zawsze o ciekawą narrację i naukową rzetelność przede wszystkim.
Jest laureatem wielu nagród oraz autorem książki „Przepis na człowieka”. Ostatnio, wraz z Moniką Chylińską założył portal Naukowy Bełkot, na którym polscy naukowcy mogą publikować artykuły o swoich dokonaniach i zainteresowaniach naukowych.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »