TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.02.2021
Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Andrzej Ożyhar zaprasza na marcowe szkolenia online z zakresu komunikacji naukowej i publikowania dedykowane pracownikom i doktorantom Politechniki Wrocławskiej.
Szkolenia przeprowadzi w języku polskim dr Katarzyna Gaca - Zając, absolwentka University of Strathclyde, posiadająca blisko dekadę doświadczenia w pracy naukowej i dydaktycznej w Europie, specjalistka w zakresie baz danych oraz rozwiązań firmy Elsevier dla naukowców.
Informacja o szkoleniach w języku angielskim.
Aby dołączyć do szkolenia, wystarczy kliknąć w odpowiedni link, pod wybranym terminem, kilka minut przed planowanym rozpoczęciem.
Mądry wybór czasopisma
Celem tego szkolenia jest zapoznanie naukowców, doktorantów oraz studentów z dobrymi praktykami w wyborze czasopisma, narzędziami i wskaźnikami bibliometrycznymi, które umożliwiają wybór oraz ocenę czasopism naukowych. Uczestnicy poznają również zasady, o których należy pamiętać korzystając ze wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się z jakich narzędzi można korzystać, aby świadomie wybrać dobre czasopismo do opublikowania swojej pracy naukowej. Szkolenie obejmuje również kwestię publikacji w modelu otwartego dostępu.
Terminy:
Proces recenzji naukowej
Podczas tego szkolenia zostanie omówiony szczegółowo temat recenzji, której poddawane są artykuły przed publikacją w rzetelnych czasopismach naukowych. Przedstawione będą zasady realizacji recenzji i jej przebieg, jak również rady oraz sugestie pochodzące od redaktorów oraz recenzentów, mówiące na co warto zwrócić uwagę odpowiadając na uwagi zawarte w recenzji.
Terminy:
Etyka w komunikacji naukowej
Szkolenie to jest dedykowane wszystkim, których interesują podstawy etyki w komunikacji naukowej, a w szczególności w kontekście publikacji w czasopismach naukowych. Omówiona zostanie rola oraz waga etyki w komunikacji, konsekwencje jej naruszeń, a także zakres obowiązków i odpowiedzialności autorów, redaktorów oraz recenzentów. Szkolenie będzie również obejmowało tematykę czasopism oraz wydawnictw drapieżnych, ze szczególnym wskazaniem czego autor powinien oczekiwać od rzetelnego wydawnictwa naukowego.
Terminy:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »