TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dni Klimatu na PWr - zapraszamy

Data: 30.10.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Grafika promująca konferencję Dni Klimatu

W dniach 17-18 listopada na naszej uczelni odbędą się Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego. Na wykłady i prelekcje badaczy i badaczek z wrocławskich uczelni zapraszamy m.in. do Centrum Kongresowego PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8).

Ideę wydarzenia zainicjowało oraz całość koordynuje Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu PWr.

Jak zmiany klimatu wpływają na bezpieczeństwo militarne, skąd brać energię w przyszłości, jak sadza w atmosferze wpływa na klimat oraz jakie supermoce mają naukowcy - to tylko część tematów, które poruszą naukowcy z PWr, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. W sumie przygotowano 23 wydarzenia - na wszystkie wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli i przedstawicielek naszej uczelni. Pierwszego dnia dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego opowie „Skąd brać energię w przyszłości”. Z kolei drugiego dnia dr inż. Wiktoria Grycan i dr inż. Marek Jaworski (oboje z Wydziału Elektrycznego) przeprowadzą warsztaty mające na celu „Badanie wpływu elektrycznych urządzeń na środowisko”, a dr hab. inż. Katarzyna Pactwa, prof. uczelni i dr hab. inż. Justyna Woźniak, prof. uczelni (obie z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) opowiedzą o „Lekcjach ze społeczną odpowiedzialnością na PWr”. 

Na swoje pokazy i warsztaty zapraszają też naukowcy z Wydziału Inżynierii Środowiska: dr inż. Iwona Pasiecznik i dr inż. Kamil Banaszkiewicz przedstawią swój punkt widzenia w sprawie „Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) - nie ma odpadów są surowce”, dr inż. Elżbieta Romanik i dr inż. Magdalena Wróbel opowiedzą o supermocach naukowca, a dr inż. Agnieszka Sobianowska-Turek, dr inż. Weronika Urbańska oraz dr inż. Anna Janda wyjaśnią, dlaczego „Odpady to MEGAgramy”.

Przedstawiciele Samorządu Studenckiego z Sekcji ds. Zrównoważonego Rozwoju zorganizują grę terenową „Misja KLIMAT”,  a reprezentanci Koła Naukowego Environmental Team - Sekcja Ochrony Klimatu przeprowadzą warsztaty „Eko Miasto - Budujmy Przyszłość”.

Dodatkowe wydarzenie w sobotę!

Organizatorzy zapraszają na ClimateFresk, czyli warsztaty podczas których prowadzący Michał Budzisz będzie tłumaczyć fizykę i biologiczno-społeczne konsekwencje zmian klimatu. Uczestnicy będą mieli za zadanie ułożyć łańcuch przyczynowo-skutkowy składający się z 42 kart. Do tej pory w warsztacie wzięło już udział ponad milion osób na całym świecie, więcej o nim można przeczytać na stronie climatefres.org.

W warsztacie może wziąć udział każdy:  miejsc. Formularz zgłoszeniowy.

Gdzie: sala 2.14, Strefa Kultury Studenckiej.
Kiedy: Sobota, 18.11.2023, godz. 18.

Sprawdź program szczegółowy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję