TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 22.06.2023
Justyna Bącela - doktorantka związana z Wydziałem Mechanicznym, założycielka startupu Weregolf tworzącego kombinezon wspierający naukę gry w golfa.
„Choć golf kojarzy się powszechnie ze sportem dla starszych bogatych panów, od 10 lat jestem nim zafascynowana. Zostałam instruktorką i stawiam na promocję golfa wśród kobiet i dzieci. Liczę, że uda mi się zmienić stereotyp.
Stąd prosta droga do mojego startupu. Weregolf to kombinezon, który pozwala śledzić ruch ciała golfisty i wysyłać haptyczny feedback (wibracje), do części ciała, które wykonują ruch niepoprawnie. Używamy 19 czujników inercyjnych rozmieszczonych na całym ciele. Urządzenie ma pomóc w ćwiczeniu prawidłowej pamięci mięśniowej – eliminowaniu złych nawyków, zwiększaniu świadomości własnego ciała i zapobieganiu kontuzjom.
Skąd pomysł? Produkt ma być odpowiedzią na trudności, z którymi spotkałam się jako początkująca golfistka. Swing golfowy jest złożonym ruchem całego ciała, dlatego ważny jest feedback, który pomoże uaktywnić odpowiednie jego części. Kombinezon tworzymy z myślą o polach golfowych i pracujących na nich trenerach. Liczymy, że trafi do nich pod koniec roku 2023.
Przełomowym momentem był dla mnie udział i zwycięstwo w Szkole Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju. To wtedy dostałam pozytywny feedback i założyłam zespół. Z kim pracuję? W zespole mam software developerów, graphic designerów i… fizyków.
Pozyskanie środków to zdecydowanie największa trudność, jaką napotkałam. Jestem inżynierem biomedycznym, a wszystkie kwestie finansowe i managerskie są dla mnie nowością. Udało się mi się jednak zdobyć finansowanie z PARP.
Chętnie korzystam z projektów wspierających innowacje m.in. tworzonych przez @aip_pwr. Właśnie wróciłam z Hiszpanii z programu dla przedsiębiorczych kobiet. Nie ma nas wiele w środowisku biznesowym. Myślę, że to głównie dlatego, że jesteśmy wobec swoich pomysłów bardziej surowe. Potrzebujemy potwierdzenia od innych, że warto je dalej rozwijać, mimo że często są bardzo dobre.
Co dalej? Marzy mi się stworzenie aplikacji, umożliwiającej analizę ruchu ciała wyłącznie przy użyciu aparatu ze smatfona. Myślę też o zastosowaniu naszego kombinezonu w fizjoterapii”.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »