TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.03.2023 Kategoria: studia, Wydział Zarządzania
Międzynarodowa komisja International Education Society London przyznała Wydziałowi Zarządzania prestiżowy certyfikat IES. To potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia, spełniającego międzynarodowe standardy. W Polsce taki certyfikat mają tylko cztery uczelnie.
We wniosku certyfikacyjnym komisja wysoko oceniła oba kierunki prowadzone na wydziale (inżynieria zarządzania i zarządzanie), działalność badawczą i współpracę z otoczeniem biznesowym. Dobrze wypadło również umiędzynarodowienie i zaangażowanie w projekty naukowe.
Oceniając jednostki edukacyjne, komisja przygląda się bowiem szczegółowo m.in. procesowi i metodom kształcenia, liczbie studentów, ich sukcesom w konkursach, realizowanym projektom, współpracy z zagranicą i z firmami, działalności badawczej czy aktywności w promocji wydziału.
Certyfikacja wydziału to dobra wiadomość przede wszystkim dla jego studentów – przyszłych absolwentów. Kończąc naukę, zyskają bowiem dokument potwierdzający nabyte przez nich umiejętności i kompetencje. Certyfikat ten jest bardzo ceniony przez pracodawców. Wydaje się go w języku angielskim i języku urzędowym w danym kraju, w formie wydruku i w formie elektronicznej.
Absolwenci mogą skorzystać z dwóch rodzajów certyfikatów – IES i ICI, które nieco różnią się od siebie. ICI (International Certification Institute) podkreśla specjalistyczne kompetencje, IES jest po prostu międzynarodowym dokumentem dotyczącym wykształcenia.
– Dla nas, jako jednostki uczelni, ten certyfikat jest też zewnętrznym, obiektywnym potwierdzeniem tego, jak sobie poradziliśmy jako wydział – dodaje dr hab. inż. Katarzyna Tworek, prof. uczelni, dziekan wydziału. – Mimo że historycznie jesteśmy kontynuacją Wydziału Informatyki i Zarządzania, to jednak jako Wydział Zarządzania funkcjonujemy dopiero od dwóch lat. Bardzo wartościowe jest dla nas to, że pracownicy zobaczyli, że podejmowane przez nich działania przyniosły rezultaty, obiektywnie i zewnętrznie diagnozowane jako pozytywne.
Prof. Tworek podkreśla, że ostatnie dwa lata były czasem wprowadzenia na wydziale metod zarządzania wewnątrz jednostki, opartych o transparentność, komunikację i otwartość na pracowników.
– Zajęliśmy się także reorganizacją i unowocześnieniem wszystkich programów studiów na pierwszym i na drugim stopniu. A trzecim ważnym działaniem było włączenie otoczenia biznesowego, studentów i doktorantów w proces kształtowania innowacyjnych rozwiązań dla naszego wydziału – wylicza prof. Tworek. – Przeprowadziliśmy m.in. warsztaty poświęcone przyszłości naszego wydziału i regularnie organizujemy szereg spotkań z pracownikami, kierownikami katedr i studentami, które służą wspólnemu generowaniu nowych pomysłów na to, co można byłoby robić jeszcze lepiej i inaczej na naszym wydziale.
Wydział Zarządzania – jak sama nazwa wskazuje – kształci specjalistów w obszarze zarządzania. Ma kategorię naukową A i dostał ocenę wyróżniającą podczas oceny instytucjonalnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Obecnie uczy się na nim około 1,1 tys. studentów, a kadrę badawczo-dydaktyczną wydziału tworzy około 100 specjalistów.
Jednostka kształci na dwóch kierunkach i dwóch stopniach studiów:
- studia inżynierskie – specjalności: zastosowanie IT w biznesie,
- studia magisterskie – specjalności: zarządzanie projektami oraz Business Intelligence.
- studia licencjackie – specjalności: zarządzanie przedsiębiorstwem, Organizational Management,
- studia magisterskie – specjalności: (nowość) zarządzanie zmianą (w tym CBL), zarządzanie procesami biznesowymi, Human Resource Management, zachowania i decyzje menedżerskie.
Wydział Zarządzania współpracuje na polu dydaktycznym i badawczym z uczelniami z całej Polski, Europy i świata – Ameryki Północnej, Azji i Australii. Przy Wydziale działa prestiżowa Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu z ofertą studiów typu Executive MBA, a pracownicy wydziału prowadzą wiele studiów podyplomowych z dziedziny nauk społecznych.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »