TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zostań ekspertem od Business Intelligence. Wydział Zarządzania otwiera nową specjalność po angielsku

zdjęcie ilustracyjne

Jak pokazać, która zmiana przyniesie firmie korzyść? Jak przewidzieć kolejny krok w rozwoju produkcji? Jak uniknąć błędnych decyzji finansowych na dużą skalę? Między innymi tym zajmują się specjaliści od Business Intelligence i są obecnie bardzo poszukiwani na międzynarodowym rynku pracy.

Wydział Zarządzania oferuje nową specjalność w języku angielskim na kierunku inżynieria zarządzania – Business Intelligence. Została ona utworzona w oparciu o analizę potrzeb i oczekiwań świata biznesu. Inspiracją były także sugestie od kadry zarządzającej dużych firm, zasiadających w radzie społecznej wydziału (m.in. Capgemini, Volvo czy Credit Suisse).

– Będziemy uczyć studentów nowych umiejętności w podejściu do zarządzania. Opiera się ono na analizie różnego rodzaju danych, wyciąganiu wniosków i ich wykorzystywaniu do przewidywania możliwych efektów – mówi dr Katarzyna Maciejowska z Katedry Badań Operacyjnych i Inteligencji Biznesowej na PWr na Wydziale Zarządzania, która jest koordynatorką specjalności.

– Żyjemy w erze gromadzenia informacji. Mamy dostęp do rozmaitych baz zawierających dane finansowe, ekonomiczne, gospodarcze, kadrowe. Jednak ciągle niewiele osób wie, jakich użyć narzędzi do ich interpretacji, jak je wizualizować i wykorzystać do efektywnego zarządzania firmą, do ograniczania ryzyka i osiągania większych zysków – dodaje.

Praktyka i doświadczenie

dr Katarzyna Maciejowska

Zespół naukowców z Katedry Badań Operacyjnych i Inteligencji Biznesowej zajmuje się takimi badaniami na co dzień. To najlepsi prognostycy w Polsce i eksperci od modelowania agentowego, którzy mają na swoim koncie publikacje w czołowych międzynarodowych czasopismach. I to właśnie oni będą przekazywać studentom praktyczną wiedzę i swoje doświadczenie.

Specjalność skierowana jest do studentów II stopnia i będzie w całości prowadzona w języku angielskim. W programie przewidziano same zajęcia praktyczne – laboratoria, seminaria i workshopy, prowadzone przez badaczy z W8, ale także osoby biznesu, np. z Credit Suisse. 

– Wszystko po to, żeby wyposażyć absolwenta w konkretne umiejętności, które można nabyć jedynie poprzez praktykę. Chcemy, żeby potrafił dopasować odpowiednie narzędzie do rozwiązania konkretnego problemu w szeroko rozumianym biznesie – podkreśla dr Maciejowska.

Czego uczymy?

Specjalność Business Intelligence obejmuje trzy semestry nauki. Bloki przedmiotów skupiają się wokół takich zagadnień jak: opis i analiza danych (Data-mining, Artificial Intelligence, ekonometria), ekonomia i zarządzanie (design thinking, social media), także symulacje i zastosowanie teorii gier. Studenci będą też uczyć się pracy w środowiskach programowania Python, R, Matlab.

Siatka przedmiotów

Siatka przedmiotów na specjalności Business Intelligence

– Symulacje to próba odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby nasza firma wprowadziła zmiany np. wdrożyła nowy system kolejkowy, jak przełoży się to na zysk. To kwestia niezwykle istotna, a szczególnie dotyczy transportu, rynku usług czy służby zdrowia – wyjaśnia dr Katarzyna Maciejowska.

Specjalność ma charakter elitarny, bo przeznaczono tylko 30 miejsc dla studentów polskich i zagranicznych. Jej absolwenci znajdą pracę w branżach związanych z doradztwem IT, w przemyśle, finansach, bankowości energetyce czy w sektorze służby zdrowia. – Właśnie tam jest największe zapotrzebowanie na analityków danych i specjalistów BI – zapewnia opiekunka specjalności.

Rekrutacja już trwa i zakończy się 18 lutego. Szczegóły dotyczące rekrutacji na Business Intelligence. 

Spotkanie informacyjne online na temat nowej specjalności:


Wydział Zarządzania proponuje też drugą nową specjalności na kierunku inżynieria zarządzania – to zarządzanie projektami. Zajęcia odbywają się w języku polskim, a w programie są takie przedmioty jak: strategia i model biznesu przedsiębiorstwa, finansowanie rozwoju biznesu, współczesny marketing czy zaawansowane zarządzanie projektami (studia przypadku i gry symulacyjne).

Wybór tej specjalności daje przyszłemu absolwentowi PWr wiele możliwości rozwoju zawodowego – od menadżera projektów czy lidera zespołów projektowych po własną działalność w tym obszarze.

Więcej szczegółów na stronie internetowej dla kandydatów.

ISZ

newsletter


Czytaj także:


    

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję