Warto zobaczyć: Wystawa upamiętniająca Tadeusza Różewicza

Studentki i studenci Wydziału Architektury PWr przygotowali wystawę z okazji setnych urodzin Tadeusza Różewicza. Wystawę można oglądać do 10 listopada w holu budynku A-1.

Wystawa upamiętniająca Tadeusza RóżewiczaPrace powstały w trakcie pandemii na zajęciach zdalnych prowadzonych w Katedrze Architektury i Sztuk Wizualnych.

– Impulsem był moment, kiedy Sejm RP uchwalił rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza. Zaprosiłam do współpracy wykładowczynie i wykładowców, którzy zrealizowali ten temat w ramach prowadzonych zajęć – mówi dr hab. Karolina Jaklewicz, prof. uczelni, kierowniczka Katedry Architektury i Sztuk Wizualnych na PWr.

Na wystawie znalazło się kilkanaście prac wykonanych różnymi metodami pod opieką prowadzących. Można zobaczyć formy rzeźbiarskie i przestrzenne, kolaże fotograficzne, plakaty czy dzieła malarskie wykonane pod opieką prowadzących – dr. szt. plast. Huberta Bujaka, dr hab. Karoliny Jaklewicz, dr inż. arch. Beaty Juchniewicz, dr szt. plast. Doroty Łuczewskiej.

– Zależało nam, aby pokazać różnorodność technik i interpretacji. Najbardziej cieszyło nas zainteresowanie twórczością Różewicza, to jak młode pokolenie na nowo odczytuje sens jego poezji i prozy – dodaje prof. Jaklewicz.

Ekspozycja prezentuje dzieła m.in. Mai Stankowskiej, Weroniki Pawlus, Michała Grądowego, Anny Zieziuli, Agaty Zielińskiej, Alicji Grzegorczyk, Kamili Zboiny, Agnieszki Górskiej.

Wystawa w A-1  Wystawa w A-1

Wystawa to kolejna – po projekcie "After Bauhaus" – prezentacja prac studentek i studentów architektury w przestrzeni uczelni.

ISZ

Przeczytaj także: