VIII Unite! Dialogue już we wrześniu na PWr

Data: 13.07.2023 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady, unite

Grafika zapowiadająca wydarzenie

Nasza uczelnia po raz pierwszy będzie gospodarzem konferencji Unite! Dialogue. Hasłem wydarzenia zaplanowanego na 19-21 września jest „Unite! Ecosystems”.

Unite! Dialogue to kluczowa, odbywająca się dwa razy do roku i otwarta dla wszystkich członków sieci konferencja organizowana przez poszczególne uczelnie należące do Unite!. Spotkania te służą zwiększeniu rozpoznawalności Unite!, jej wizji i wartości.

Po raz pierwszy na PWr

We wrześniu konferencja pierwszy raz zostanie zorganizowana na Politechnice Wrocławskiej, w naszym Centrum Kongresowym. Do Wrocławia przyjadą przedstawiciele wszystkich uczelni zrzeszonych w sojuszu. Wykładowcy, pracownicy i studenci będą szukać możliwości współpracy oraz rozmawiać o przyszłości Uniwersytetów Europejskich.

Tematem przewodnim spotkania na PWr będzie „Unite! Ecosystems”. Podkreśla on znaczenie wspierania współpracy i integracji w ramach ekosystemów uniwersytetów europejskich, co pozwoli napędzać innowacje, wydajność i zrównoważony rozwój. Łącząc różne ekosystemy podczas wydarzenia, uczestnicy będą tworzyć dynamiczną platformę do wymiany pomysłów i wspólnego kształtowania przyszłości szkolnictwa wyższego dla różnych interesariuszy.

W programie przewidziano możliwość spotkania się w ramach różnorodnych grup roboczych. Na kampusie PWr rozmawiać, dzielić się doświadczeniami oraz prezentować najlepsze praktyki będę osoby działające zarówno w społeczności E+, jak zajmujące się pakietami roboczymi programu Horizon2020. Dodatkowo zaplanowano też specjalne sesje dyskusyjne, pozwalające uczestnikom lepiej zrozumieć mocne strony sojuszu, oraz pokażą perspektywy i możliwości obecnych w Unite! społeczności.

Unite! Dialogue we Wrocławiu będzie też okazją do spotkania się osób decydujących o strategicznych kierunkach rozwoju sieci.

Więcej informacji i program wydarzenia tutaj

Poprzednie edycje Unite! Dialoque:

• 11-14 luty 2020 - Uniwersytet Aalto (Finlandia)
  • 30 września 2020 - Uniwersytet w Lizbonie (Portugalia)
  • 8-10 marca 2021 - Uniwersytet w Grenoble (Francja)
  • 29 listopada-1 grudnia 2021 - Uniwersytet Techniczny Katalonii w Barcelonie (Hiszpania)
  • 8-10 marca i 13-15 czerwca 2022 - Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie (Szwecja)
  • 20-22 września 2022 - Politechnika w Turynie (Włochy)
  • 28 luty-2 marca 2023 - Uniwersytet w Grenoble (Francja)