Świetne wyniki i atmosfera – uczniowie ALO PWr już na wakacjach

Data: 23.06.2023 Kategoria: aktualności ogólne, uroczystości uczelniane

Zakończenie roku w liceum PWr

Uczniowie Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej rozpoczęli wakacje. Rok szkolny kończą z sukcesami w olimpiadach i znakomitymi wynikami w nauce. We wrześniu planowane jest utworzenie czterech klas pierwszych, w tym po raz pierwszy klasy o profilu z rozszerzoną biologią.

Piątkową uroczystość w budynku D-20 rozpoczął krótki występ artystyczny w wykonaniu dwóch zespołów muzycznych działających w politechnicznej szkole.

Prof. Arkadiusz Wójs - zdjęcie

– Zazdroszczę wam, że chodzicie do naszego liceum i bardzo cenię wszystkie informacje o waszych sukcesach i wspaniałej atmosferze panującej w szkole,  Gdy wspominam swoją szkołę średnią, to dostrzegam, jaki było to dla mnie ważny, a jednocześnie radosny okres. Szkoda, że nie mogę znów być uczniem i próbować dostać się do ALO, chociaż wiem, że w tym roku konkurencja byłaby naprawdę duża. Życzę wam wszystkiego dobrego na wakacje i liczę, że zobaczymy się ze wszystkimi we wrześniu – powiedział prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.

Szkoła wspiera uczniów, organizując zajęcia dodatkowe także na poziomie olimpijskim. Uczniowie liceum z powodzeniem startują w wielu konkursach i olimpiadach matematycznych, fizycznych, informatycznych, ale także humanistycznych. Tradycyjnie młodzi ludzie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych. Tak będzie i w kolejnym roku szkolnym.

– Jesteśmy szkołą, która nie chce dać się rutynie, nie chce powielać wzorców. Dlatego słucham waszych głosów, głosów nauczycieli i swoje wewnętrznego głosu, żeby edukacja w ALO była wyjątkowa. Mam wrażenie, że rok szkolny minął bardzo szybko i to, co planowaliśmy na początku, prawdopodobnie nie zostało w 100 proc. zrealizowane, ale na pewno się nie nudziliśmy i nie traciliśmy czasu – mówiła Anita Skrzyniarz, dyrektorka liceum. – To, co udało nam się zrobić wyjątkowo dobrze, to niesamowite wyniki klasyfikacji rocznej. Nie jestem fanką ocen, uważam, że najważniejsze w kształceniu jest zdobywanie umiejętności, ale średnia szkoły na poziomie prawie 4,5 robi ogromne wrażenie – dodała.

Uczniowie ALO PWr - zdjęcie

Najwyższe średnie roczne zanotowały klasy IB – 4,82, III A – 4,7 oraz III D – 4,57. Dwoje uczniów zakończyło rok szkolny ze średnią 5,83, a 128 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Przez ostatni tydzień, gdy oceny zostały już wystawione, na uczniów czekały warsztaty, wykłady i spotkania edukacyjne oraz Dzień Sportu.

Ogromne zainteresowanie kandydatów

Nauka w liceum jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. Nacisk położony jest na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę. W roku szkolnym 2023/24 zostaną utworzone cztery klasy z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

• matematyka – fizyka – informatyka,
  • matematyka – chemia – informatyka,
  • matematyka – fizyka – chemia,
  • oraz po raz pierwszy matematyka – fizyka – biologia.

Ten ostatni zestaw przedmiotów jest związany z planowanym otwarciem na Politechnice Wrocławskiej Wydziału Medycznego. Zamiast najczęściej spotykanego połączenia chemii i biologii, nowa klasa w naszym liceum będzie stawiała na rozszerzoną fizykę i biologię oraz oczywiście matematykę. Wynika to z tego, że zgodnie z zapowiedziami studenci w ramach przedmiotów wybieralnych na kierunku lekarskim PWr będą mogli skorzystać z oferty kursów związanych z elektroniką, mechaniką czy informatyką.

Wręczenie nagród od rektora dla najlepszych uczniów

Rekrutacja do ALO PWr już się zakończyła. W sumie wpłynęło blisko 700 zgłoszeń, w tym 75 wniosków od laureatów różnego rodzaju olimpiad przedmiotowych. Lista przyjętych zostanie ogłoszona 18 lipca.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na dziewiątym miejscu w kraju, drugim na Dolnym Śląsku i czwartym w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100.jpg

mic