TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 19.11.2024 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów
Siedem medali – w tym cztery złote – zdobyli studenci i absolwenci PWr z Koła Naukowego Robotyków „KoNaR” na ogólnopolskim Festiwalu Robotyki Robocomp, który zorganizowano w Krakowie. W turnieju rywalizowało ponad 50 zespołów i 100 różnego rodzaju maszyn.
Festiwal Robocomp organizuje Koło Naukowe Integra, które działa przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Roboty rywalizowało w dziesięciu konkurencjach: sumo (standard, LEGO, mini i mikro), Mini Smash Bots, Line Follower (standard i enhanced), Micromouse, Robosprint i Freestyle. W szranki stanęły ze sobą konstrukcje dwunożne, czteronożne, humanoidy, roboty mobilne i drony.
Do Krakowa nasi studenci zabrali w sumie 15 robotów, a najlepsze wyniki osiągnęli w konkurencjach Mini SmachBots (combat), w której celem jest unieszkodliwienie robota przeciwnika poprzez uszkodzenie jego mechanizmów, miniSumo, gdzie roboty starają się zepchnąć przeciwnika z ringu i LineFollower Standard, gdzie autonomiczne konstrukcje muszą pokonać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie.
– Chociaż w zawodach rywalizowało tylko konstruktorzy z Polski, to konkurencja i tak była bardzo silna i mierzyliśmy się z drużynami z wielu innych uczelni. Warto zaznaczyć że tegoroczna edycja Robocomp była organizowana po raz pierwszy po długiej pandemicznej przerwie. Cieszymy się, że jest coraz więcej zawodów, na których możemy sprawdzać nasze konstrukcje. Przy okazji chciałbym podziękować organizatorom zawodów robotycznych z całej polski, za wkład w organizacje tego typu wydarzeń – mówi Kamil Winnicki, prezes KNR „KoNaR”.
Dla studentów z PWr były to już ostatnie tego typu zawody w tym roku, ale dwóm zespołom „KoNaR”-u będzie można jeszcze kibicować podczas hackatonu BITEhack (BEST IT Extended Hackathon), który 14 grudnia rozpocznie się w Krakowie. To konkurs programistyczno-robotyczny, w którym zadaniem uczestników jest stworzenie innowacyjnego projektu w ciągu jednej doby.
Wyniki studentów KNR KoNaR:
Wyniki absolwentów koła:
Więcej informacji o projektach KoNaR-u na stronie koła.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »