TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 12.12.2023 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne, życie uczelni
Już po raz drugi studenci i pracownicy naszej uczelni mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące usprawnień na PWr. Na przygotowanie projektów w trzech obszarach tematycznych jest czas do 15 stycznia 2024 r.
W zeszłorocznej edycji konkursu Polytechnica Nova do realizacji zakwalifikowano cztery projekty. Pierwszy, czyli restaurację historycznej sali kinowej DKF „Politechnika” nr 329 w gmachu głównym PWr udało się zakończyć w październiku.
Kolejne dwa, czyli interdyscyplinarne laboratorium wykorzystującego narzędzia biometryczne Let’s GO oraz uczelniane centrum rowerowe są w trakcie realizacji. Również ostatni i najtrudniejszy ze zgłoszonych projektów, czyli interdyscyplinarne, otwarte laboratorium centralne ATOM, ma szansę powstać w 2024 r.
– Już pierwsza edycja była niezwykłym przeżyciem. Ogromne zainteresowanie konkursem, wielkie zaangażowanie naszej społeczności i wspaniałe projekty – mówi rektor prof. Arkadiusz Wójs. – Wybór tych najlepszych, zarówno dla jury, jak i głosujących, był niezwykle trudny, bo chcielibyśmy zrealizować wszystkie. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycją i nowe pomysły. Jestem pewny, że będą równie zaskakujące i kreatywne.
Zgłaszany projekt musi dotyczyć jednego z trzech obszarów: kształcenia, badań albo społeczności uczelni. Może to być np. aranżacja terenów zielonych, organizacja ciekawego wydarzenia albo zakup potrzebnego sprzętu.
Do udziału zapraszamy wszystkie osoby związane z uczelnią. Można to zrobić samodzielnie lub zespołowo. Wystarczy pamiętać, że czas na przesłanie (drogą elektroniczną na adres biuro.rektora@pwr.edu.pl) wypełnionego wniosku jest do 15 stycznia 2024 r. W tytule wiadomości należy wpisać „Konkurs Polytechnica Nova”.
Nadesłanym projektom przyjrzy się jury konkursowe, które wybierze do pięciu pomysłów w każdej z trzech kategorii. Następnie oceni je społeczność uczelni poprzez głosowanie, a zwycięzców i wyróżnionych poznamy do 12 lutego.
Zajrzyj na stronę konkursu. Znajdziesz tam odpowiedzi na najważniejsze kwestie konkursowe, dokładny harmonogram, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin. Można też sprawdzić co się działo w pierwszej edycji konkursu.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »