TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Joanna Feder-Kubis w radzie naukowej IGBZ PAN

Powołano skład rady naukowej Instytutu Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk (IGBZ PAN) na kadencję 2023-26. Wśród osób wybranych do tego prestiżowego gremium znalazła się dr hab. Joanna Feder-Kubis, prof. uczelni z Wydziału Chemicznego PWr.

Zdjęcie prof. Joanny Feder-KubisInstytut Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk to jedna z czołowych polskich jednostek naukowych. Prowadzi interdyscyplinarne badania obejmujące genomikę funkcjonalną (transkryptomikę, proteomikę, nutrigenomikę i bioinformatykę) oraz badania w zakresie biologii molekularnej i embriologii doświadczalnej – zarówno w obszarze nauk o zwierzętach, jak i nauk o zdrowiu. Z wykorzystaniem modeli zwierzęcych prowadzone są w instytucie także badanie w obszarze nauk o zdrowiu.

W ostatniej ocenie działalności naukowej za lata 2017-2021 instytut otrzymał kategorię naukową A+ w dyscyplinie zootechnika i rybactwo oraz kategorię A w naukach o zdrowiu.

Instytut wyróżnia się szczególnymi osiągnieciami naukowymi zarówno w kraju, jak i za granicą, o czym świadczą m.in. publikacje w najbardziej prestiżowych czasopismach, m.in. Nature Reviews Drug Discovery (IF= 112.288), Biotechnology Advances (IF=17.681), TrAC Trends in Analytical Chemistry (IF=9.801). Instytut współpracuje z największymi ośrodkami naukowymi z całego świata, w tym m.in. z Harvard Medical School, University in Wageningen, Gent University, Karolinska Institute oraz Medical University of Vienna.

Prof. Joanna Feder-Kubis z Wydziału Chemicznego PWr została wybrana do gremium Rady Naukowej IGBZ PAN jako reprezentantka grupy osób z tytułem naukowym lub stopniem naukowym doktora habilitowanego, niezatrudnionych w instytucie. Badaczka z W3 od lat blisko współpracuje z naukowcami z IGBZ, o czym świadczą m.in. wspólne prace naukowe w obszarze badań biotechnologicznych i biochemicznych.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję