Prof. Elżbieta Wojaczyńska we Wrocławskiej Radzie Edukacji

Data: 12.06.2024 Kategoria: działania społeczne

wojaczynska_dfn.jpg

Rozpoczęła się nowa kadencja Wrocławskiej Rady Edukacji. To społeczny organ opiniodawczo-doradczy prezydenta Wrocławia. Należy do niego w sumie 17 osób, w tym prof. Elżbieta Wojaczyńska z Wydziału Chemicznego PWr.

Wrocławska Rada Edukacji działa we Wrocławiu od 14 lat. Jej członkowie pełnią tę funkcję społecznie. Kadencja trwa pięć lat. Zasiadają w niej m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia, szkół i placówek edukacyjnych, uczelni oraz organizacji pozarządowych związanych z edukacją.

We wtorek, 11 czerwca, w ratuszu zainaugurowała działalność Wrocławska Rada Edukacji kolejnej kadencji. Nominacje 17 członkom rady wręczył wiceprezydent miasta dr Ryszard Kessler. W tym gronie po raz pierwszy znalazły się też osoby z wrocławskich uczelni. Politechnikę Wrocławską reprezentuje prof. Elżbieta Wojaczyńska z Wydziału Chemicznego, która jest także pełnomocniczką rektora ds. Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Przewodniczącym rady został Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu: – Rada będzie opiniowała m.in. koncepcje rozwoju wrocławskiej edukacji, analizowała bieżące potrzeby i wyzwania edukacyjne we Wrocławiu, biorąc pod uwagę zarówno bazę dydaktyczną, jak i demografię miasta. Proponować też będzie swoje pomysły np. na projekty edukacyjne czy szkolne akcje – mówi Jarosław Delewski.

przyg. na podstawie informacji portalu wroclaw.pl

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg