TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 29.03.2022 Kategoria: aktualności ogólne, nauka/badania/innowacje, współpraca z przemysłem, Wydział Mechaniczny
Wsparcie projektów realizowanych przez koła naukowe, szkolenia i konsultacje dla wykładowców, organizowanie prezentacji i wykładów dla studentów to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i firmą Mitutoyo.
We wtorek porozumienie podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy oraz Jakub Ruszkowski wiceprezes Mitutoyo Polska.
Obustronna współpraca trwa już ponad 10 lat. Dotychczas w jej ramach studenci z działających na Wydziale Mechanicznym kół naukowych Robocik i PWR Racing Team mogli ze strony firmy liczyć m.in. na wsparcie sprzętowe oraz udostępnianie zaawansowanych urządzeń pomiarowych w celach badawczych.
Mitutoyo użycza też maszyny pomiarowe np. konturograf i maszynę CMM do celów dydaktycznych, udostępnia swój showroom do celów szkoleniowych i prowadzi sponsoring sportowy drużyny kolarskiej MTB AZS PWr.
Podpisanie umowy oznacza więc nie tylko chęć kontynuacji tej współpracy, ale także jej zacieśnienie. Nasza uczelnia otrzyma bowiem darmową licencję oprogramowania do analizy statystycznej pod nazwą Measurlink.
– Dzięki współpracy studenci otrzymują dostęp do najnowszych technologii i poznają trendy jeśli chodzi o obecną technikę pomiarową. Dla nas to także szansa na bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi. Angażując się w ich kształcenie wychowujemy kolejne pokolenia inżynierów – podkreśla Jakub Ruszkowski, wiceprezes Mitutoyo Polska.
Firma Mitutoyo Polska powstała w 2002 r. i jest światowym liderem produktów oraz usług metrologicznych. Oferuje najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i rozwiązania metrologiczne takie jak: współrzędnościowe maszyny pomiarowe, systemy obróbki obrazu, urządzenia do pomiaru parametrów kształtu, urządzenia do pomiaru odchyłek okrągłości, optyczne przyrządy pomiarowe, mikrometry laserowe, przyrządy do badań twardości i drgań, a także ręczne przyrządy pomiarowe.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »