TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.07.2020 Kategoria: aktualności ogólne
Poznaliśmy pięcioro prorektorów kadencji 2020-2024. W środę rektor elekt prof. Arkadiusz Wójs przedstawił swoich współpracowników prof. Cezaremu Madryasowi, obecnemu rektorowi PWr.
Prorektorami Politechniki Wrocławskiej kadencji 2020-2024 będą:
Swoje obowiązki zaczną pełnić 1 września 2020 r.
„Za swoje najważniejsze zadanie uważam unowocześnienie dydaktyki na Politechnice Wrocławskiej i wyniesienie kształcenia na najwyższy, światowy poziom”.
Prof. Agnieszka Bieńkowska obecnie kieruje Katedrą Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Do tej pory pełniła m.in. funkcje zastępcy dyrektora ds. Nauczania Instytutu Organizacji i Zarządzania, prodziekana ds. nauczania Wydziału Informatyki i Zarządzania, przewodniczącej Wydziałowej Komisji Zapewnienia i Oceny Jakości Kształcenia oraz kierownika Zakładu Zarządzania i Rozwoju Organizacji.
Prace naukowe prowadzi w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Specjalizuje się we współczesnych koncepcjach i metodach zarządzania. Jest autorem lub współautorem ponad 200 prac, w tym dwóch monografii naukowych.
Prywatnie dla prof. Agnieszki Bieńkowskiej najważniejsza jest rodzina. Ceni dobrą polską muzykę i uwielbia chodzić do teatru.
Zobacz wypowiedź prof. Agnieszki Bieńkowskiej dla społeczności PWr
„Pracę organizacyjną traktuję jako służbę dla uczelni, dla naszej Politechniki. Tak też chciałbym traktować funkcję prorektora ds. nauki w najbliższej kadencji”.
Prof. Andrzej Ożyhar od początku swojej kariery naukowej jest związany z Wydziałem Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, gdzie obecnie pełni funkcję dziekana i kierownika Katedry Biochemii, Biologii Molekularnej i Biotechnologii. Wcześniej był też m.in. kierownikiem studiów doktoranckich i prodziekanem ds. nauki.
Już podczas studiów zafascynowała go biochemia i tej pasji pozostaje wierny do dzisiaj. Wspólnie ze swoimi współpracownikami z katedry bada zależności pomiędzy strukturą a funkcją białek na poziomie molekularnym.
Poza Politechniką, praktycznie co tydzień, można go spotkać w Narodowym Forum Muzyki.
Zobacz wypowiedź prof. Andrzeja Ożyhara do społeczności akademickiej PWr
„Chcę ugruntować pozycję uczelni jako lidera stanowiącego wsparcie badawczo-eksperckie dla otoczenia gospodarczego”.
Prof. Dariusz Łydżba od 2016 r. jest dziekanem Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. Na uczelni pełnił m.in. funkcję dyrektora Instytutu Geotechniki i Hydrotechniki, kierownika Katedry Geotechniki, Hydrotechniki, Budownictwa Podziemnego i Wodnego.
Zainteresowania naukowe i prowadzone przez profesora badania są związane z wieloskalowym modelowaniem matematycznym procesów fizycznych w ośrodkach gruntowych i skalnych, identyfikacją miar mikrostruktury i ich związków z parametrami efektywnymi kompozytów, zagadnieniami odwrotnymi teorii homogenizacji i problemami matematycznego modelowania wielkoobszarowych zagadnień geotechniki w ujęciu teorii pól losowych oraz racjonalnego projektowania konstrukcji ziemnych i podziemnych.
Jest autorem lub współautorem 120 opublikowanych prac naukowych i ponad 100 sprawozdań (raporty SPR) oraz ekspertyz z badań wykonanych na rzecz gospodarki. Za monografię „Zastosowania metody asymptotycznej homogenizacji w mechanice gruntów i skał” dostał w 2003 r. nagrodę naukową Wydziału IV Nauk Technicznych PAN.
Profesor jest szczęśliwym mężem i ojcem dorosłej córki.
Zobacz wypowiedź prof. Dariusza Łydżby do społeczności akademickiej PWr
„Przede wszystkim chcę usprawnić funkcjonowanie uczelni w okresie trwania pandemii, zająć się organizacją pracy kierownictwa PWr oraz udoskonaleniem struktury organizacyjnej, m.in. regulaminami polityki kadrowej, płacowej i zatrudnienia, czy też decyzjami w zakresie procedur inwestycyjnych”.
Prof. Tomasz Nowakowski obecnie jest dziekanem Wydziału Mechanicznego, przewodniczącym Rady Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna, kierownikiem Katedry Eksploatacji Systemów Technicznych i członkiem Komitetu Transportu PAN. Był też m.in. dyrektorem Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn.
Naukowe zainteresowania profesora dotyczą oceny i modelowania niezawodności obiektów mechanicznych, zagadnień inżynierii eksploatacji złożonych systemów technicznych oraz odporności na zakłócenia systemów logistycznych i transportowych.
Dorobek naukowy prof. Nowakowskiego obejmuje ponad 340 prac, w tym 270 publikacji naukowych i 70 prac o charakterze raportów i sprawozdań. Jest promotorem 15 obronionych rozpraw doktorskich.
Zaprojektował i koordynował na Wydziale Mechanicznym prace związane z uruchomieniem w 2002 r. kierunku Transport. Wypromował ponad 150 inżynierów i magistrów inżynierów na trzech kierunkach kształcenia.
Prywatnie od zawsze jeździ na nartach, a od niedawna – konno. Najbardziej lubi słuchać portugalskiej muzyki fado. Lubi czytać pamiętniki i kryminały. Hoduje kaktusy.
Zobacz wypowiedź prof. Tomasza Nowakowskiego do społeczności akademickiej PWr
„Chcę przede wszystkim postawić na rozwój działalności naukowej, kulturalnej i sportowej, promocję naszych studentów i doktorantów w kraju i za granicą, a także integrację środowiska akademickiego, współpracę z samorządem uczelni i z samorządem terytorialnym”.
Dr Piotr Górski pracuje na Wydziale Mechanicznym, gdzie pełni funkcję prodziekana ds. studenckich Od początku 2020 r. jest też pełnomocnikiem rektora ds. aktywności społeczno-kulturalnej i sportowej studentów i doktorantów. Wcześniej był pełnomocnikiem rektora ds. aktywności i przedsiębiorczości studenckiej oraz pełnomocnikiem dziekana ds. promocji Wydziału Mechanicznego
Zainteresowania naukowe dr. Piotra Górskiego obejmują modelowanie i symulacje mechanizmów przestrzennych metodą układów wieloczłonowych oraz programowanie sterowników PLC.
Realizował wiele projektów badawczo-rozwojowych, m.in. budowy maszyny do reimplantacji włosów metodą FUE oraz opracowanie i wdrożenie nowej technologii wytwarzania personalizowanych kierownic do samochodów osobowych. Przygotowywał także projekty szkoleniowe dla uczniów technicznych szkół średnich z Dolnego Śląska.
Prywatnie dr Piotr Górski znajduje czas na narciarstwo zjazdowe, taniec towarzyski, turystykę rowerową i górską oraz nowe technologie.
Zobacz wypowiedź dr. Piotra Górskiego do społeczności akademickiej PWr
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »