TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nagrody Ministra Rozwoju i Technologii dla naszych naukowców i studentki

Zdjęcie ilustracyjne

Aż cztery nagrody zdobyli reprezentanci Politechniki Wrocławskiej w corocznym konkursie o Nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii. Wyróżnienia przyznawane są za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

W kategorii prac magisterskich nagrodę zdobyła Katarzyna Krycka, absolwentka gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury PWr za pracę „Wpływ hulajnóg elektrycznych na współczesną mobilność w miastach - studium przypadku miasta Wrocławia”. Promotorem był dr inż. Wawrzyniec Zipser.

newsletter

Minister nagrodził także dwie prace doktorskie naszych badaczek.

Za rozprawę „Rola przestrzeni miejskiej w społecznej aktywizacji środowiska senioralnego” doceniona została dr inż. arch. Anna Miśniakiewicz – także z Wydziału Architektury. Promotorką pracy była prof. Barbara Gronostajska. Rozprawę można przeczytać na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Z kolei za pracę „Dostosowanie polskich szkół z początku XXI wieku do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wybrane zagadnienia architektoniczno- urbanistyczne” nagrodzono dr inż. arch. Natalię Ratajczak- Szponik (promotorką była prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska). Autorka obroniła doktorat na Wydziale Architektury, a obecnie pracuje w Dziale Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami w projekcie „Uczelnia dostępna". Jest koordynatorką ds. dostępności architektonicznej i zajmuje się tworzeniem dostępnego dla wszystkich studentów i pracowników otoczenia uczelni. Doktorat dr Ratajczak-Szponik został też nagrodzony (drugim miejscem) w konkursie organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W kategorii krajowych publikacji minister docenił natomiast monografię prof. Tomasza Ossowicza „Urbanistyka operacyjna. Zarys teorii”, naukowca z Katedry Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury. Książkę opublikowała Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej. Publikację można przeczytać na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

O konkursie

Konkursy Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace naukowe oraz wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa organizowane są (z przerwami) od kilkudziesięciu lat.

W tegorocznej edycji jury konkursowe tworzyło 17 ekspertów z branż: architektura i budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo.

Na konkurs nadesłano łącznie 111 prac z całej Polski.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję