Prace Marty i Pawła Jaszczuków na wystawie w Klubie Seniora

Data: 20.04.2016 Kategoria: seniorzy

W Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej można obejrzeć wystawę prac Marty i Pawła Jaszczuków. Składa się na nią 26 plansz – kompozycji plastyczno-poetyckich, na których splatają się różne działania twórcze małżonków

Podstawą kompozycji są wiersze autorstwa Marty Jaszczuk, a warstwę uzupełniającą stanowią rysunki, malarstwo i prace graficzne obojga autorów oraz kilka fotografii Marty Jaszczuk. Prace układają się w cykle tematyczne – rodzinne, egzystencjalne i patriotyczne. Pojawiają  się tu portrety rodzinne, ale też rysunki metaforyczne oraz niewielkie kompozycje malarskie.

Emeryci Politechniki Wrocławskiej już kilkakrotnie spotkali się z twórczością państwa Jaszczuków. Paweł, architekt, pracuje na Wydziale Architektury naszej uczelni. Kilkakrotnie wystawiał swoje obrazy w Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej. Marta, także architekt, przedstawiła tu swoje fotografie wrocławskiego Ogrodu Botanicznego i wiersze o tematyce przyrodniczej. Tym razem zdecydowali się na wspólną wystawę.

Na wernisażu wystawy, który odbył się 13 kwietnia, zebrało się liczne grono seniorów naszej uczelni i przyjaciół artystów. Podziwiali wystawione obrazy i wysłuchali recytacji wierszy w wykonaniu Marty Jaszczuk. Wystawę można oglądać do 6 maja.
ml