TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Spotkanie z zespołem Hyper Poland

Data: 13.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Ze studentami Politechniki Wrocławskiej spotkają się uczestnicy zespołu Hyper Poland, projektującego pojazd piątej generacji, który ma być połączeniem samolotu i pociągu. To inicjatywa absolwentów i naukowców z Politechniki Warszawskiej, w którą zaangażowani są także studenci i doktoranci z naszej uczelni

Otwarte spotkanie zaplanowano na wtorek, 14 czerwca o godz. 15.15 (bud. B-5 sala 25, ul. Ignacego Łukasiewicza 7/9). Ze studentami spotkają się Krzysztof Tabiszewski i Pawłem Radziszewski, członkowie zespołu Hyper Poland. Opowiedzą o idei projektu i dotychczasowych pracach, omówią zadania, jakie czekają na nowych członków grupy i opowiedzą o możliwościach współpracy z nią. Będzie też czas na pytania i dyskusję.
0DVRXPBwBfwctBkRo,hyperpoland_nowy2016.p

Hyper Poland jest grupą, w której działa obecnie 25 osób, specjalistów z wielu dziedzin – z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej (to członkowie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z Wydziału Mechanicznego) oraz firm projektowych. Najpierw pracowali nad projektem pojazdu piątej generacji na konkurs ogłoszony przez słynnego Elona Muska, założyciela firmy SpaceX (tutaj więcej szczegółów). Teraz planują jego budowę w Polsce. Chcą zacząć od wykonania prototypu w skali 1:24, a następnie przygotować krótki tor testowy i w końcu Hyperloop'a w małej wersji cargo.

Hyperloop ma być kapsułą poruszającą się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, co znacząco redukuje opór powietrza. Pojazd miałby przemieszczać się z prędkością ponad tysiąca kilometrów na godzinę, bez kontaktu z podłożem, wykorzystując magnetyczną lewitację i łożyska powietrzne. Dzięki temu umożliwiałby podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut.

Więcej na temat projektu na jego stronie internetowej i profilu facebookowym.
Wtorkowe spotkanie na PWr organizuje Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych.
lucy
Na zdjęciu: Wizualizacja Hyperlooopa projektowanego przez grupę Hyper Poland 
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję