Politechnika zatańczy. Kolejna edycja PoliDance już w poniedziałek

Data: 21.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Taniec na obcasach, ognista samba, a może fitness na trampolinach? Na Politechnice Wrocławskiej w najbliższy poniedziałek rozpoczynają się Dni Tańca. Cztery dni warsztatów tanecznych, konkursów i wspólnej zabawy

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie zainauguruje taneczny flash mob. – Spotykamy się o godzinie 12.45 pod Bibliotechem, zatańczymy wspólnie do znanych i lubianych kawałków – zapowiada Magdalena Ziemlińska z komisji ds. kultury, działającej przy Samorządzie Studenckim PWr. To właśnie samorząd jest organizatorem PoliDance. Zaprosił do współpracy szkoły i kluby taneczne z Wrocławia.

I tak w Strefie Kultury Studenckiej w środę i  czwartek (27-28 kwietnia) odbędą się warsztaty taneczne z takich stylów  jak: samba, salsa, bachata, vouge, popping, hip-hop, dancehall, taniec współczesny, twerk czy fitness na trampolinach. Będzie też okazja spróbować swoich sił w tańcu na obcasach, czyli  w „high heels dance”. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 15.00 i potrwają do późnego wieczora.
0DVRXPBwBfwctBkRo,flash_taniec4.jpg

- W ostatnich latach nie jeden raz mogliśmy się przekonać, że studenci naszej uczelni są pełni pozytywnej energii – mówi Magdalena Ziemlińska.  – A taniec to taka forma aktywności fizycznej, która sprawia, że człowiek przestaje myśleć o rzeczywistości, wpada w świat bez problemów, smutku, a przede wszystkim obowiązków i nauki – uważa studentka. Dodaje, że projekt PoliDance angażują się osoby związane z tańcem i jednocześnie studiujące na PWr.  Niektórzy z nich, jak np. Kalina Zych, poprowadzą w tym roku warsztaty.

Ubiegłoroczna edycja Dni Tańca cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów. – W zajęciach wzięło udział ponad 300 osób. Widzimy, że impreza z roku na rok się rozrasta i to nas bardzo cieszy – mówi studentka.
Więcej szczegółów o tegorocznych Dniach Tańca tutaj.
ISZ
Na zdjęciu: PoliDance - Dni Tańca na PWr (fot. Krzysztof Mazur)