Święto humoru w prima aprilis. W piątek startuje „Wrocek”

Data: 30.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy „Wrocek” zaczyna się już w piątek . W tym roku organizowana na PWr impreza wraca w nowej odsłonie - festiwal potrwa od kwietnia aż do grudnia

– Z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Kultury festiwal przeszedł małą metamorfozę – mówi Sławomir Smorąg, prezes Fundacji Prototyp organizującej festiwal Wrocek. - Oprócz tradycyjnej jesiennej gali zapraszamy na cykl koncertów, które powstały na bazie popularnej imprezy pod nazwą Wieczorne Komików Cykanie, czyli WKC.  Chcemy zarazić dobrym humorem jeszcze większą liczbę wrocławian niż w poprzednich latach.
W sumie planowanych jest trzynaście festiwalowych odcinków. Podczas pierwszego z nich, organizowanego pod nazwą „Krakowski Najazd”, wystąpią znakomici krakowscy stand-uperzy - Olka Szczęśniak, Michał Leja i Jego Eminencja Tomasz Biskup.
0DVRXPBwBfwctBkRo,wrocek2014_1.jpg

– To czołówka polskiej sceny stand-up, artyści, którzy mają za sobą wiele występów i prestiżowych nagród. Humor na najwyższym poziomie był zawsze znakiem rozpoznawczym „Wrocka” i pod tym względem nic się nie zmienia. Nadal będziemy zapraszać najlepszych wykonawców z kraju i zagranicy – dodaje Smorąg.

Kulminacyjnym punktem całego festiwalu będzie zaplanowana na listopad tradycyjna gala finałowa, na którą do Wrocławia przyjadą najlepsze kabarety. W roku Europejskiej Stolicy Kultury organizatorzy zapowiadają, że finał będzie upamiętniać wspaniałe, kabaretowe tradycje naszego miasta wyznaczone lata temu przez Studio 202 i Kabaret Elita.
Zanim jednak odbędzie się gala, czeka nas olbrzymia dawka dobrego humoru. Pierwszy odcinek Festiwalu Wrocek w piątek, 1 kwietnia, o godz. 20 w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10. Bilety w cenie 15 zł są dostępne na stronie www.biletyna.pl.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie - fb.com/WrocekFestiwal.
Festiwal „Wrocek”, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej”, to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Pierwszy festiwal odbył się w 2003 r.
mc
Na zdjęciu: Festiwal kabaretowy „Wrocek” w 2014 r. (fot. materiały prasowe)