Samorząd W6 zbiera słodycze i owoce dla dzieciaków z „Dziecięcego Domu”

Data: 03.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zaczęła się świąteczna zbiórka „Daj słodziaka dla dzieciaka”. Samorząd studencki zachęca studentów i pracowników, by podarowali wychowankom domu dziecka słodycze i owoce, z których powstaną prezentowe paczki

Do zbiórki może dołączyć każdy chętny. Słodkości są zbierane do 18 grudnia włącznie na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, w Geocentrum w pokoju samorządu studenckiego i w wydziałowej bibliotece.

To już druga edycja tej akcji. W zeszłym roku udało się zebrać kilka sporych kartonów słodyczy.

- Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcamy, by sprawić przyjemność dzieciakom. Kosztuje nas to niedużo, a dla maluchów to, że się o nich pamięta, znaczy wiele – podkreśla Dawid Hajnrych, jeden z koordynatorów akcji z samorządu studenckiego W6. – Postanowiliśmy zbierać słodycze, a w tym roku także owoce, bo każdy lubi słodkości. Z innymi prezentami trudno byłoby trafić, a czekoladki, cukierki czy ciastka są zawsze mile widziane.

0DVRXPBwBfwctBkRo,ciekierki_dajslodziaka

Studenci proszą, by przynosić miękkie słodycze, takie jak ciastka czy cukierki z galaretką, z jak najmniejszą ilością konserwantów, nieprzeterminowane i w zamkniętych opakowaniach. Natomiast owoce należy dostarczyć w ostatnich dniach zbiórki, by były świeże, gdy zostaną przekazane dzieciom.

Wszystko to trafi do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dziecięcy Dom”, który opiekuje się ponad sześćdziesięciorgiem dzieci. Na miejscu pracownicy ośrodka podzielą słodkości na paczki prezentowe.

Akcję „Daj słodziaka dla dzieciaka” koordynują studenci Magdalena Pielas i Dawid Hajnrych. Szczegóły tutaj.

lucy