Studenci będą szczególnie zachęcać do życzliwości

Data: 18.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,zycli3a.jpg

W zeszłym roku był życzliwy pociąg, a tym razem będzie można namalować  swoje własne "Słoneczniki". Studenci zapraszają w piątek do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości

- Szykujemy szereg sympatycznych niespodzianek - zapowiada Justyna Pelc z Niezależnego Zrzeszenia Studentów PWr. – Przygotowaliśmy akcję "I Ty możesz zostać van Goghiem!”, czyli my udostępniamy materiały, a wszyscy chętni mogą z nich zrobić coś zupełnie niezwykłego  – wyjaśnia organizatorka wydarzenia. Dodaje, że będzie można też napisać specjalne życzenia, pograć czy po prostu miło spędzić czas.

Punkt Dnia Życzliwości pojawi się w jednym z uczęszczanych miejsc na uczelni. – Mamy nadzieję, że sprawimy miłą niespodziankę tym, którzy akurat będą tędy przechodzić – mówi Justyna Pelc.
- Chcemy przypomnieć studentom, że warto się uśmiechać i być życzliwym na co dzień – uważają organizatorzy akcji.
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie do pokoju. Do dziś funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje –  uroczystość obchodzona jest w 180 krajach.

Na Politechnice Wrocławskiej studenci będą świętować w przededniu święta, czyli 20 listopada.
ISZ