Festiwal kabaretowy „Wrocek” od czwartku na PWr

Data: 17.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

Ireneusz Krosny, Łowcy.B, formacja Chatelet i kabaret K2 to największe gwiazdy festiwalu „Wrocek”, który w czwartek rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej. Jedna z największych imprez kabaretowych w regionie potrwa cztery dni i ma tylko jeden cel – rozśmieszyć do łez wrocławską publiczność

W programie festiwalu znalazły się konkursy, popisy solowe, improwizacje i występy grup, zarówno tych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, jak i tych, które swój debiut mają już dawno za sobą. Organizatorom bardzo zależy, by „Wrocek” był synonimem jakości i nieprzewidywalności. – Dlatego do udziału w festiwalu, oprócz gwiazd, zapraszamy młodych artystów, którzy zaskakują świeżością i nowoczesnym podejściem zarówno do treści, jak i formy. Publiczność się nie zawiedzie – podkreśla Grzegorz Dolniak, szef artystyczny festiwalu.

Cała impreza potrwa cztery dni, a każdy z nich będzie poświęcony inne formie komediowej. Pierwszego dnia na scenie zaprezentują się soliści, drugiego dnia na widzów czeka improwizacja z udziałem wrocławskiej grupy Impokracja, a dzień trzeci upłynie pod znakiem występów grup i gwiazdy wieczoru – kabaretu Świerszczychrząszcz. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie koncert galowy, który poprowadzi Mariusz Kałamaga.

– Postaram się, aby było to wieczór niepokorny, ale przesympatyczny. Zajmuję się ostatnio stand-upem, więc zaprezentuje się wszystkim w trochę innej odsłonie – wyjaśnia kabareciarz, którego znakiem firmowym stał się przykrótki, żółty sweter.

Nie zabraknie konkursów. W czwartek, pierwszego dnia festiwalu, najlepszych stand-up’owców wybierze publiczność. Losy drugiego konkursu – na najlepszą grupę kabaretową – rozstrzygną się z kolei podczas sobotniego koncertu, a zwycięzców wybierze jury pod przewodnictwem Jerzego Skoczylasa.

Pula nagród w konkursach to blisko 10 tys. zł, a laureaci wystąpią też na koncercie galowym w niedzielę. Bilety można kupować w kasach Impartu lub za pośrednictwem serwisów eventim.pl, biletin.pl oraz biletynakabarety.pl. Studenci Politechniki Wrocławskiej mają 20 procent zniżki na trzy pierwsze dni festiwalu.

Kabaretowy międzynarodowy festiwal WROCEK, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej”, to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Jego celem było upamiętnienie kabaretowych tradycji Wrocławia sięgających Studia 202 i Elity. Pierwszy festiwal odbył się w 2003 r.
Więcej informacji tutaj.

Program festiwalu:

Dzień Stand Up comedy (19.11), godz. 19, Budynek  Politechniki C-18, Strefa Kultury Studenckiej (SKS), ul. Hoene-Wrońskiego 12, bilety: 25 zł, wystąpią: Olka Szczęśniak, Iza Kała, Michał Leja, Adam Bendler, Marcin Zbigniew Wojciech, Patryk Czebańczuk, Tomasz Biskup, Jasiek Borkowski; prowadzenie: Tomek Nowaczyk, gwiazda wieczoru: Karol Kopiec.
Dzień Improwizacji (20.11), godz. 19, Pub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21, bilety: 15-20 zł, wystąpi grupa Impokracja.
Dzień Kabaretu (21.11), godz. 19, Budynek  Politechniki C-18, Strefa Kultury Studenckiej (SKS), ul. Hoene-Wrońskiego 12, bilety: 25 zł, wystąpią: kabaret Czołówka Piekła, kabaret Róbmy Swoje, kabaret Dabz, kabaret Trzecia Strona Medalu, Szymon Łątkowski, Antoni Gorgoń Grucha; prowadzenie: Jarek Marek Sobański, gwiazda wieczoru: kabaret Świerszczychrząszcz.
Koncert Galowy (22.11), godz. 19, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 40-50 zł, wystąpią: Formacja chatalet, kabaret Łowcy.B, Ireneusz Krosny, kabaret K2 oraz laureaci konkursów na najlepszy stand’up oraz na najlepszy występ kabaretowy; prowadzenie: Mariusz Kałamaga.

Michał Ciepielski