TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Młodzi i utalentowani powalczą o zwycięstwo

Data: 15.06.2016 Kategoria: życie uczelni

0DVRXPBwBfwctBkRo,mamtalent2016_sadowski

Już po raz piąty najzdolniejsi uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zaprezentują autorskie projekty badawcze i techniczne na Politechnice Wrocławskiej. W piątek, 17 czerwca, w finale konkursu „Mam talent do nauki” zmierzy się pięcioro młodych naukowców

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu musieli do 31 maja przesłać opis projektu badawczego lub technicznego z matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród nadesłanych prac jurorzy wybrali pięciu finalistów. - W ostatecznej rozgrywce wybrana przez jury piątka będzie musiała w jak najatrakcyjniejszy sposób zaprezentować swój projekt – opowiada Beata Janek z Działu Marketingu i Promocji PWr.

W finale zobaczymy:
- Jakuba Czyszczonika z I Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Prudniku z projektem „Szyfr kostki Rubika”,
- Łukasza Kucharskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze ze „Skafandrem wielofunkcyjnym”,
- Krystiana Telera z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie z „Narzędziem ułatwiającym dobór nastawu regulatora PID oraz kalibracji magnetometru”,
- Sebastiana Nowaka z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Poznaniu z „Anemometrem do badania przepływu odkurzaczy”,
- Martę Lampasiak z Długopola Dolnego, z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bystrzycy Kłodzkiej z „Widmem”.

Zwycięzca konkursu zyska możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. - Uczelnia zapewni osobie, która podejmie u nas studia, roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie, miejsce w akademiku i opiekę tutora przez cały okres studiów – mówi Beata Janek.

Finał rozpocznie się w piątek, 17 czerwca o godz. 12 w bud. C-13 (sala 0.31).  W jury zasiądą naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, specjaliści z zakresu matematyki, robotyki, fizyki i chemii.

(fot. Bartek Sadowski)

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję