Studenci dzieciom, czyli kosmiczny piknik rodzinny podczas Odra River Cup

Data: 20.05.2016 Kategoria: życie uczelni

Gry, zabawy, konkursy, eksperymenty naukowe – takie atrakcje przygotowują studenci Politechniki Wrocławskiej dla dzieci.  28 maja na nabrzeżu nad Odrą stanie kosmiczne miasteczko

To wydarzenie przygotowywane przez Fundację Manus i studentów działających w kołach naukowych i organizacjach studenckich na naszej uczelni. Towarzyszy międzynarodowym regatom wioślarskim Odra River Cup. – Szykujemy atrakcje dla dzieci w każdym wieku – zapewnia Kamil Nawirski z Manusa. –  Temat przewodni pikniku to kosmos. Studenci kreatywnie podeszli do tego zadania i ugryźli go chyba z każdej możliwej strony – dodaje.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11. W kosmicznej wiosce będzie można zbudować  łazika marsjańskiego napędzanego balonem lub gumką recepturką, skonstruować wystrzałową rakietę, ułożyć planety Układu Słonecznego, wykonać taniec na meteorze czy pobawić się cieczą nienewtonowską. Ponadto zaplanowano szkolenie z posługiwania się mieczem świetlnym, quiz energetyczny czy naukę puszczania ogromnych baniek. Pasjonaci bolidów będą mogli zasiąść za sterami pojazdu skonstruowanego przez naszych studentów, a miłośnicy bajek – obejrzeć  kultowe kreskówki z przeszłości.

- Każdy uczestnik na początku kosmicznej trasy otrzyma kartę, na której będzie zbierał punkty za wykonane zadania na poszczególnych stanowiskach – wyjaśnia Kamila Suseł z Fundacji Manus. – Dzieci za swój wysiłek otrzymają oczywiście różne nagrody – dodaje. - Jesteśmy przygotowani na pogodę i niepogodę. Dysponujemy namiotami, które pozwolą dzieciakom cieszyć się z atrakcji mimo niechcianego deszczu – zapewniają organizatorzy pikniku.

W przygotowanie stanowisk zaangażowały się m.in. Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych PiRM, Koło Naukowe „Flow”, Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika”, Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Wrocławskiej; Studencki Klub Tańca Towarzyskiego ISKRA; Koło Naukowe „Gambrinus”, Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych, grupa Space Is More, PWR Racing Team, Klub Miłośników Kultury Japońskiej Dango i Klub Dziecięcy mSzkrab przy Politechnice Wrocławskiej.
W trakcie pikniku będzie też można wesprzeć akcję charytatywną na rzecz studentki naszej uczelni Małgosi Skalskiej. Przekazane fundusze zostaną przeznaczone na jej leczenie w chorobie nowotworowej. Istnieje również możliwość przelania środków bezpośrednio na konto Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej (szczegóły tutaj).

- W sposób szczególny zapraszamy na piknik dzieci i wnuki pracowników Politechniki Wrocławskiej – mówi Kamil Naworski. – W ten sposób studenci chcą podziękować tym wszystkim przyjaznym osobom na uczelni , które  na co dzień pomagają im w załatwianiu wielu niekiedy bardzo skomplikowanych spraw  – wyjaśnia Kamil Nawirski z Fundacji Manus.

Piknik rodzinny odbędzie się na terenach zielonych Bulwaru Politechniki Wrocławskiej (w pobliżu budynku H-14). Więcej o Odra River Cup tutaj.
ISZ