Będą staże w Ryanair – rektor podpisał z firmą list intencyjny o współpracy

Data: 10.05.2016 Kategoria: życie uczelni

List intencyjny o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i firmą Ryanair podpisali we wtorek rektor prof. Tadeusz Więckowski i John Hurley, członek zarządu ds. technicznych Ryanair. Porozumienie zakłada m.in. organizację letnich staży dla najlepszych studentów w nowym centrum IT

– Ta umowa to duża szansa nie tylko dla naszej uczelni, ale przede wszystkim dla studentów – mówił prof. Tadeusz Więckowski podczas uroczystego podpisania umowy. – Badania związane z lotnictwem są u na mocno rozwijane, więc wydaje mi się, że to szansa na przyszłość. Losy naszych absolwentów nie są nam obojętne, dlatego staramy się im pomagać już podczas nauki i myślę, że znajdą się oni w polu zainteresowań takiej firmy jak Ryanair.

Centrum informatyczne Ryanair o nazwie „Laboratorium Podróży Travel Labs Polska” swoją siedzibę będzie miało w biurowcu przy ul. Św. Mikołaja, a jego oficjalne otwarcie jest zaplanowane na sierpień. Obecnie pracuje w nim 30 osób, a w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy zostanie zatrudnionych kolejne 90. Poszukiwani będą specjaliści z takich dziedzin jak np. Android developers, Javascript engineer, .Net engineer, iOS developer, Data scientist czy security engineer.

– Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Politechniką Wrocławską przede wszystkim ze względu na wysoki poziom nauki i wysokie kwalifikacje absolwentów uczelni – podkreślał John Hurley. – Mamy  nadzieję, że nasze nowe laboratorium skorzysta z ich umiejętności, a współpraca z uczelnią nadal będzie rozwijana.

Na czwartek, 19 maja, w laboratorium Ryanair zaplanowano rekrutacyjny dzień otwarty, a rozmowy będą się odbywać w godzinach od 15 do 21 w budynku Solpol II przy ul. Świdnickiej.
Michał Ciepielski