Budowa nabrzeża na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Data: 24.03.2016 Kategoria: życie uczelni

Prace przy budowie nowego nabrzeża Politechniki Wrocławskiej. Gotowe są już umocnienia przy rzece i zejście od strony Wybrzeża Wyspiańskiego, kończy się także montaż pomostów. Otwarcie nabrzeża odbędzie się w maju

Umowę na przebudowę terenu znajdującego się za budynkiem H-14 podpisano w sierpniu 2015, a wkrótce potem ruszyły prace budowlane. Projekt zakłada modernizację i zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego znajdującego się wzdłuż Odry przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. W efekcie powstanie promenada, która ma ułatwić dostęp do rzeki nie tylko studentom i pracownikom naszej uczelni, ale także wszystkim mieszkańcom.
– Inwestycja jest gotowa w 80 procentach. Zakończyły się już prace związane z montażem systemu nawadniania, instalacji monitoringu i przygotowania terenu, na którym powstaną boiska do siatkówki, a za dwa tygodnie powinny się rozpocząć nasady zieleni – mówi Ewa Leśna z Działu Inwestycji Budowlanych.

Obecnie prowadzone są jeszcze m.in. prace związane z umocnieniem nabrzeża znajdującego się naprzeciw gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej. Docelowo w ramach inwestycji na całym nabrzeżu powstaną utwardzone ścieżki, nowe pomosty dla wioślarzy, piaszczysta plaża. Dodatkowo zamontowane zostaną także ławki i stojaki na rowery.
Obecnie nie ma żadnych opóźnień w harmonogramie, dlatego prace budowlane powinny się zakończyć do końca kwietnia.
MCH