Licealistom to się przyda. Warsztaty informatyczne na PWr

Data: 19.11.2015 Kategoria: życie uczelni

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu wzięli udział w warsztatach organizowanych przez  Wydział Informatyki i Zarządzania PWr.  Poznawali możliwości programu MATLAB

Dwugodzinne szkolenie prowadził dr Jarosław Drapała wspólnie z dr. Krzysztofem Brzostowskim. – Pakiet MATLAB może być wykorzystywany do nauki matematyki i fizyki już w szkole średniej, na pewno się licealistom przyda – uważa Krzysztof Brzostowski.

licealisci_warsztaty11_2.jpg

– Pokazujemy im, jakie są możliwości tego programu, uczymy podstaw programowania – dodaje dr Drapała. MATLAB  jest interaktywnym środowiskiem do wykonywania obliczeń inżynierskich, ale też do tworzenia symulacji komputerowych (np. wizualizacji wyników w postaci animacji).
W warsztatach uczestniczyła młodzież z klas pierwszych, drugich i trzecich. – Mają oni w programie rozszerzoną matematykę i informatykę – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel informatyki w Trójce i absolwent PWr.

Liceum od lat współpracuje z Wydziałem Informatyki i Zarządzania PWr. Do tej pory uczniowie wzięli udział m.in. w spotkaniach na temat aplikacji mobilnych, systemów wieloagentowych  czy w Dolnośląskich Warsztatach Młodych Informatyków na PWr.
ISZ