TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

LG Energy Solution Wrocław objęło patronatem kierunek elektromobilność

Ładowanie samochodu elektrycznego - zdjęcie

Wykłady prowadzone przez specjalistów, staże naukowe dla studentów oraz współtworzenie programów nauczania – to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym i LG Energy Solution Wrocław.

Podpisanie umowy - zdjęcieDokument w tej sprawie podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy, prof. Waldemar Rebizant, dziekan Wydziału Elektrycznego i Piotr Blachura, pełnomocnik zarządu, dyrektor HR firmy LG Energy Solution Wrocław.

Specjaliści LG Energy Solution Wrocław będą wspierać kształcenie studentów na kierunku elektromobilność, prowadząc wykłady m.in. z takich tematów jak: wstęp do elektromobilności, techniki magazynowania energii elektrycznej oraz systemy ładowania pojazdów elektrycznych.

– Umowa zakłada również wsparcie laboratoriów poprzez zakup wyposażenia eMobilityLAB dla studentów, wycieczki (tzw. line toury) w fabryce LG Energy Solution Wrocław oraz nagrody za najlepszą pracę dyplomową za zakresu e-mobility dla absolwentów naszego wydziału – mówi dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju na W5.

W ramach porozumienia studenci elektromobilności będą mogli liczyć na pomoc w odbywaniu staży w firmie. W przyszłości dotyczyć to będzie również realizacji praktyk. Zgodnie z umową wspólnie modyfikowany będzie także program kierunku. W planach jest również wspólne tworzenie planu i programu dla studiów II stopnia.

– Wyznaczamy trendy w elektromobilności, mamy najnowocześniejsze technologie i jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy z Politchniką Wrocławską, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów, którzy będą chcieli związać swoją przyszłość z branżą automotive – mówi Piotr Blachura, dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław.

Umowa została podpisana na pięć lat. Zawarcie porozumienia jest jednym z elementów szerszej współpracy uczelni z firmą LG Energy Solution Wrocław. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w listopadzie 2021 r., a chęć współpracy z firmą zadeklarowały wówczas także Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Wydział Chemiczny.

newsletter

***

Politechnika Wrocławska od lat należy do czołówki najlepszych uczelni technicznych w kraju. Jej naukowcy regularnie zdobywają granty na swoje badania, a ich wynalazki i rozwiązania są doceniane i wdrażane. Dwóch naszych naukowców należy do elitarnego grona laureatów Polskiego Nobla, czyli nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Aż 44 badaczy z PWr sklasyfikowano w najnowszej edycji prestiżowego rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Na trzynastu wydziałach i trzech filiach Politechniki Wrocławskiej uczy się ponad 23 tys. studentów.

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie i wiodącym na świecie producentem baterii litowo-jonowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) wytwarzane są  wszystkie komponenty baterii, aż po produkt gotowy do montażu w aucie. Zakład zajmuje powierzchnię około 100 hektarów, znajduje się w nim kilkadziesiąt linii produkcyjnych, a docelowa moc produkcyjna osiągnie poziom 100 GWh.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję