TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 07.04.2022 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca z przemysłem, Wydział Elektryczny
Wykłady prowadzone przez specjalistów, staże naukowe dla studentów oraz współtworzenie programów nauczania – to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym i LG Energy Solution Wrocław.
Dokument w tej sprawie podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy, prof. Waldemar Rebizant, dziekan Wydziału Elektrycznego i Piotr Blachura, pełnomocnik zarządu, dyrektor HR firmy LG Energy Solution Wrocław.
Specjaliści LG Energy Solution Wrocław będą wspierać kształcenie studentów na kierunku elektromobilność, prowadząc wykłady m.in. z takich tematów jak: wstęp do elektromobilności, techniki magazynowania energii elektrycznej oraz systemy ładowania pojazdów elektrycznych.
– Umowa zakłada również wsparcie laboratoriów poprzez zakup wyposażenia eMobilityLAB dla studentów, wycieczki (tzw. line toury) w fabryce LG Energy Solution Wrocław oraz nagrody za najlepszą pracę dyplomową za zakresu e-mobility dla absolwentów naszego wydziału – mówi dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju na W5.
W ramach porozumienia studenci elektromobilności będą mogli liczyć na pomoc w odbywaniu staży w firmie. W przyszłości dotyczyć to będzie również realizacji praktyk. Zgodnie z umową wspólnie modyfikowany będzie także program kierunku. W planach jest również wspólne tworzenie planu i programu dla studiów II stopnia.
– Wyznaczamy trendy w elektromobilności, mamy najnowocześniejsze technologie i jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy z Politchniką Wrocławską, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów, którzy będą chcieli związać swoją przyszłość z branżą automotive – mówi Piotr Blachura, dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław.
Umowa została podpisana na pięć lat. Zawarcie porozumienia jest jednym z elementów szerszej współpracy uczelni z firmą LG Energy Solution Wrocław. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w listopadzie 2021 r., a chęć współpracy z firmą zadeklarowały wówczas także Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Wydział Chemiczny.
***
Politechnika Wrocławska od lat należy do czołówki najlepszych uczelni technicznych w kraju. Jej naukowcy regularnie zdobywają granty na swoje badania, a ich wynalazki i rozwiązania są doceniane i wdrażane. Dwóch naszych naukowców należy do elitarnego grona laureatów Polskiego Nobla, czyli nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Aż 44 badaczy z PWr sklasyfikowano w najnowszej edycji prestiżowego rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Na trzynastu wydziałach i trzech filiach Politechniki Wrocławskiej uczy się ponad 23 tys. studentów.
LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie i wiodącym na świecie producentem baterii litowo-jonowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) wytwarzane są wszystkie komponenty baterii, aż po produkt gotowy do montażu w aucie. Zakład zajmuje powierzchnię około 100 hektarów, znajduje się w nim kilkadziesiąt linii produkcyjnych, a docelowa moc produkcyjna osiągnie poziom 100 GWh.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »