Kubek dla najlepszego wykładowcy. Trwa plebiscyt Radia Luz

Data: 09.05.2023 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

345612792_775743810596016_3291456674909375069_n.jpg

Akademickie Radio Luz ruszyło z plebiscytem Kubek dla Wykładowcy. Do 14 maja studenci i absolwenci wrocławskich uczelni mogą zgłaszać kandydatury najlepszych i najbardziej zaangażowanych prowadzących.

Poszukiwani są najlepsi pracownicy akademiccy, którzy swoją charyzmą, zaangażowaniem oraz pragnieniem dzielenia się wiedzą, wychowują kolejne pokolenia akademickiej społeczności w przekonaniu, że warto się edukować.

Zgłoszenia – z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, krótkim uzasadnieniem oraz nazwą uczelni, na której pracuje – należy wysyłać na adres kubek@radioluz.pwr.edu.pl.

Do udziału w plebiscycie można zgłosić każdą osobę prowadzącą zajęcia dydaktyczne na wrocławskiej uczelni w roku akademickim 2022/2023, niepiastującą stanowiska rektora lub dziekana.

Spośród wszystkich kandydatur wybrana zostanie finałowa dziesiątka osób, które wskazywane były najczęściej. Od 22 będzie można na nie głosować za pośrednictwem specjalnie przygotowanej ankiety. Laureata poznamy w poniedziałek, 29 maja, a rozmów z osobami, które zdobyły największą liczbę głosów, będzie można posłuchać na antenie Akademickiego Radia Luz.

Kubek dla Wykładowcy to akcja Akademickiego Radia Luz, która odbywa się już po raz jedenasty. Ma ona za zadanie wyróżnić tych prowadzących, którzy zdaniem studentów i absolwentów są najsympatyczniejsi i najzdolniejsi.

W poprzednich edycjach taką nagrodę otrzymali m.in. prof. Jan Miodek z UWr, prof. Jacek Cichoń z PWr, dr hab. Adam Sieradzki z PWr, dr Jerzy Kotowski z PWr, arch. Janusz Bułat, a w 2022 r. dr hab. inż. Grzegorz Świrniak, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.