TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

INTARG 2022: cztery medale dla naukowców z W2

01_badania_slide.jpg

Cztery medale zdobyli naukowcy z Politechniki Wrocławskiej podczas 15. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022, które odbyły się w Katowicach.

INTARG to jedno z największych w Polsce wydarzeń łączących świat nauki, przemysłu i biznesu. Tym razem wydarzenie zorganizowano w wersji hybrydowej.  W tegorocznej edycji targów zaprezentowano ponad 500 wynalazków i innowacji przygotowanych przez wystawców z 39 krajów. Projekty związane były m.in. z takimi branżami jak zdrowie, biotechnologia, przemysł, transport i logistyka i IT.

Tradycyjnie przeprowadzono także konkurs, w którym oceniano technologie, wyroby i usługi. Jury brało pod uwagę m.in. poziom innowacyjności, zapotrzebowanie rynku na dany produkt, porównanie z odpowiednikami światowymi, poziom gotowości technicznej TRL, możliwości wdrożenia i komercjalizacji oraz efekty ekonomiczne i społeczne.

Platynowym medalem i wyróżnieniem najlepszego w branży nagrodzono wynalazek „Epoxy-granite composite and its application” autorstwa dr hab. inż. Łukasza Sadowskiego, prof. uczelni, dr inż. Sławomira Czarneckiego i Agnieszki Chowaniec z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Kolejne nagrody także trafiły do rąk pracowników i doktorantów z W2. Złotym medalem nagrodzone wynalazek „Cement mortar with low capillary rise” autorstwa prof. Łukasza Sadowskiego i Natalii Szemiot. Srebrny medal przyznano projektowi „Cement mixture in the form of a cement mortar for flooring” autorstwa prof. Łukasza Sadowskiego, Adriana Chajca i Mateusza Moja. Brązowym medalem nagrodzono wynalazek „Plaster mortar” autorstwa prof. Łukasza Sadowskiego, Marleny Rudner i Adriana Chajca.

Swoje projekty w kategorii „Giełda Top Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Targach Wynalazczości w Roku 2021” prezentowała także dr hab. Joanna Feder-Kubis z Wydziału Chemicznego.

W programie dwudniowych targów były także m.in. spotkania networkingowe, panele dyskusyjne poświęcone synergii nauki i przemysłu, transferowi wiedzy i technologii, a także modelom finansowania badań naukowych i wdrożeń w przemyśle.

kampaniapwr_2022-banerywww_750x96.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję