TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 17.09.2020 Kategoria: covid-19
Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące funkcjonowania uczelni. Zakładka jest na bieżąco aktualizowana.
Od 14 marca uczelnia działa w trybie hybrydowym.
Nie.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii znosi się obowiązek zasłaniania ust i nosa w obiektach Politechniki Wrocławskiej.
Mając na uwadze bezpieczeństwo społeczności akademickiej rekomendujemy jednak dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek w trakcie pobytu na uczelni.
Biblioteka Politechniki Wrocławskiej (tj. Wypożyczalnia Główna i Wypożyczalnia Beletrystyczna w budynku A-1, Strefa Otwartej Nauki i Punkt Informacji Normalizacyjnej w budynku D-21, a także biblioteki tematyczne na wydziałach i biblioteki filii w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu) są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć się tutaj.
Do wykonywania pracy zdalnej można kierować pracowników, których obowiązki służbowe mogą być w pełni realizowane poza siedzibą uczelni.
Cały proces szczegółowo reguluje załącznik nr 1 do Zarządzenie Wewnętrznego 118/2021.
Na PWr rekomendowanymi systemami nauki zdalnej są: ePortal, MS Teams oraz ZOOM. Zapraszamy na specjalny portal zdalne.pwr.edu.pl,gdzie także publikujemy instrukcje ich obsługi.
Został uruchomiony także specjalny Helpdesk, gdzie pracownicy oraz studenci mogą kierować swoje pytania i uwagi.
Dopuszcza się organizację imprez o charakterze ogólnouczelnianym lub wydziałowym, targów, wystaw, konferencji na Politechnice Wrocławskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, za zgodą prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni, wyłącznie dla osób, które osobom upoważnionym przez organizatora okażą Unijny Certyfikat COVID potwierdzający:
Weryfikacja posiadania Unijnego Certyfikatu COVID spoczywa na organizatorze wydarzenia.
Dopuszcza się udział pracowników, doktorantów i studentów w konferencjach, sympozjach, szkoleniach, seminariach, wydarzeniach sportowych, organizowanych w formie stacjonarnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.
Zobowiązuje się osoby wyjeżdżające służbowo do przestrzegania wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego obowiązujących w czasie podróży. Delegowany pracownik ma obowiązek zapoznania się i przestrzegania wymogów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w miejscu pobytu docelowego.
Dopuszcza się realizację pracy dyplomowej również w formie stacjonarnej lub mieszanej przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa obowiązujących na dzień prowadzenia zajęć. Jej tryb i sposób realizacji określa każdorazowo promotor za zgodą Dziekana.
Konsultacje dla studentów przeprowadzane będą w formie zdalnej – synchronicznej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W szczególnie uzasadnionych indywidualnych przypadkach, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem prowadzącym zajęcia, dopuszcza się konsultacje w formie tradycyjnej przy zachowaniu obowiązujących wymogów bezpieczeństwa sanitarnoepidemiologicznego.
Egzaminy i zaliczenia, odbywać się będą w formie zdalnej. Natomiast egzaminy dyplomowe mogą odbywać się, za zgodą Dziekanów Wydziałów, Dyrektorów Filii i Dyrektora Działu Kształcenia Podyplomowego i E-learningu, w formie zdalnej lub tradycyjnej przy zachowaniu obowiązujących wymogów bezpieczeństwa sanitarnoepidemiologicznego.
Kwestie związane z odbywaniem praktyk zawodowych, wyjazdów studentów i doktorantów, a także działalności studenckich kół naukowych pozostawia się w gestii i kompetencji Prorektora ds. Studenckich, Dziekanów Wydziałów, Dziekana Szkoły Doktorskiej, Dyrektorów Filii, Dyrektorów Studiów i Dyrektora Działu Kształcenia Podyplomowego i E-learningu.
W ramach programu stażowego POWER decyzja należy do prorektora ds. współpracy.
Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.
Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.
Ponadto:
21 września 2021 r. Zespół ds. SARS-CoV-2 zaktualizował regulamin funkcjonowania domów studenckich, domu asystenta, domu doktoranta oraz pokoi gościnnych w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.
W tej sprawie została wydana specjalna instrukcja postępowania, można się z nią zapoznać tutaj.
Niepokojące objawy – co należy zrobić?
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych należy:
W razie pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować o możliwości zakażenia koronawirusem.
Podejrzenie zakażenia u osoby na kampusie
Osoba, z objawami zakażenia, przebywająca na terenie uczelni, powinna zostać niezwłocznie odsunięta od pracy/zajęć.
W każdym budynku lub kompleksie budynków wyznaczone jest pomieszczenie, w którym będzie można odizolować taką osobę do czasu zorganizowania transportu do domu lub szpitala. Osobę odizolowaną należy wyposażyć w maseczkę oraz rękawiczki.
Osoba (pracownik, student, doktorant), która będąc na terenie uczelni zaobserwowała u siebie objawy wskazujące na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, zobowiązana jest skontaktować się z:
oraz do postępowania zgodnie z wytycznymi.
O czym należy pamiętać?
Osoba, u której stwierdzono zakażenie lub z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zobowiązany jest niezwłocznie podać telefonicznie bądź mailowo bezpośredniemu przełożonemu informacje w zakresie:
Przełożony przekazuje powyższe informacje do Działu BHP niezwłocznie, w sposób zapewniający ochronę i poufność tych informacji i nie może wykorzystać ich w żadnych innych celach.
W przypadku osoby z podejrzeniem zakażenia, Dział BHP po otrzymaniu informacji o ewentualnych jej kontaktach z innymi pracownikami/studentami/doktorantami, przekazuje dyrektorowi/kierownikowi jednostki/komórki organizacyjnej informacje o pracownikach/studentach/doktorantach z kontaktu oraz wytyczne o kierowaniu ich w miarę możliwości na pracę zdalną, samokontrolę stanu zdrowia, a w przypadku zaobserwowania objawów charakterystycznych dla choroby COVID-19 do niezwłocznego kontaktu z lekarzem POZ/ pogotowiem ratunkowym oraz powiadomienia telefonicznie lub mailowo Działu BHP.
W przypadku osoby z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Dział BHP, po otrzymaniu informacji o jej kontaktach z innymi pracownikami/studentami/doktorantami, przekazuje dyrektorowi/kierownikowi jednostki/komórki organizacyjnej listę osób z kontaktu oraz wytyczne o kierowaniu ich na pracę zdalną. Osoby z kontaktu zobowiązane są do postępowania zgodnie z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a w przypadku zaobserwowania objawów charakterystycznych dla choroby COVID-19 do niezwłocznego kontaktu z lekarzem POZ/ pogotowiem ratunkowym oraz powiadomienia telefonicznie lub mailowo Działu BHP.
Dział BHP decyduje o ewentualnym wyłączeniu z użytkowania pomieszczeń, w których przebywał zakażony lub podejrzewany o zakażenie pracownik lub jego dekontaminacji, którą zleca administrujący obiekt.
Dodatkowo Dział BHP opracował ulotki informacyjne z zasadami przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa w sytuacji podejrzenia bądź stwierdzenia zakażenia:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »