EngiRank 2023: PWr na 4. miejscu w Polsce

Data: 24.11.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

01_engirank.jpg

Politechnika Wrocławska znalazła się na czwartym miejscu wśród polskich uczelni sklasyfikowanych w rankingu EngiRank 2023 przygotowanym przez Fundacje Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) oraz Elsevier.

EngiRank został opublikowany po raz pierwszy i swoim zasięgiem objął 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej. Sklasyfikowano w nim 178 uczelni technicznych i programów inżynierskich. W ogólnym zestawieniu Politechnika Wrocławska znalazła się na miejscu 77. i na czwartym biorąc pod uwagę uczelnie z Polski.

W rankingu oceniano poziom badań, innowacyjność, cele zrównoważonego rozwoju, umiędzynarodowienie oraz interdyscyplinarność. PWr najwyższe wyniki uzyskała w kategoriach badania, umiędzynarodowienie i interdyscyplinarność.

Duży nacisk położono na rankingi „by Subject”, których w sumie opublikowano aż siedem – wszystkie dotyczą obszaru „Engineering & Technology”, a naszą uczelnię sklasyfikowano w każdym z nich. Są to:

• Chemical Engineering – PWr na 32. miejscu w Europie,
  • Materials Engineering – PWr na 107. miejscu w Europie,
  • Electrical, Electronic & Information Engineering – PWr na 76. miejscu w Europie,
  • Mechanical Engineering – PWr na 123. miejscu w Europie,,
  • Medical Engineering – PWr na 67. miejscu w Europie,
  • Civil Engineering – PWr na 77. miejscu w Europie,
  • Environmental Engineering – PWr na 86. miejscu w Europie.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie EngiRank 2023.