Dziewczyny na politechniki!

Data: 06.04.2016 Kategoria: życie uczelni

Co w praktyce oznacza kobiece oblicze najlepszej uczelni technicznej w kraju i czy różni się od męskiego? Dlaczego warto studiować kierunki ścisłe i co ma z tym wspólnego spełnianie marzeń?

Tego wszystkiego dowiesz się podczas wydarzenia i gry miejskiej na terenie kampusu PWr „Innowacja jest Kobietą!”, które organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

Jeżeli jesteś uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, to zbierz drużynę składającą się z 6 osób, wyślij zgłoszenie i weź udział w wyjątkowym spotkaniu ze studentkami i studentami Politechniki Wrocławskiej.

­­

Termin i miejsce:

• 7 kwietnia 2016 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10.00 do 14.00.

W programie:
  • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji
  • „Marzenia stają się rzeczywistością" – prezentacja studentek Justyny Bulandy, Noemi Napierały i Pauliny Świstuń
  • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”
Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników udokumentowana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy.

Spośród drużyn, które wezmą udział w grze, jury wyłoni i nagrodzi:
  • 3 drużyny, które najszybciej przejdą całą trasę i udokumentują realizację wszystkich zadań;
  • 1 drużynę, która będzie najbardziej aktywna na wydarzeniu na Facebooku, utworzonym przez PWr;
  • 1 drużynę, która zostanie nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (w tym przypadku decydujący głos będą mieli liderzy z kół naukowych).

Wydarzenie będzie relacjonowało Akademickie Radio LUZ, które na czas naszego spotkania przeniesie swoją chilloutową strefę do Centrum Kongresowego PWr. Na antenie 91,6 FM będziemy rozmawiać o kobietach na uczelniach technicznych, nauce i nowych technologiach, słuchać dobrej muzyki, a także wypoczywać oraz dzielić się pozytywną energią.

Celem ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!” jest zachęcenie uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających przed absolwentami międzynarodowy rynek pracy. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Jak spędziliśmy czas na PWr w ubiegłym roku w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”?
Sprawdźcie na Facebooku i na Pryzmacie.

Kontakt i zapisy (do 5 kwietnia 2016 r.)*:
Magdalena Dyderska, Dział Marketingu i Promocji PWr
tel. 71 320 42 20, 603 474 984