TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dwie nominacje dla serialu PWr w ogólnopolskim konkursie Kreatura 2022

Data: 25.11.2022 Kategoria: konkursy/stypendia, nagrody/odznaczenia/medale

Kadr z serialu

„Nauka do potęgi” – miniserial o naukowcach Politechniki Wrocławskiej – zdobył dwie nominacje w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura 2022. Produkcję doceniono w kategoriach Content marketing - Branded content i Film - Wideo w Internecie. Zwycięzców poznamy 30 listopada.

Prace zgłaszane do konkursu są oceniane pod kątem oryginalności i innowacyjności pomysłu, a także ponadprzeciętnej jakości wykonania. Przygląda się im jury złożone ze specjalistów z branży marketingu, którzy pracują w największych markach na polskim rynku.

Kadr serialuKonkurs nagradza twórców w kilkunastu kategoriach – m.in. reklamy prasowe, radiowe, spoty filmowe, eventy, projekty marketingowe skierowane do graczy (kategoria gaming) czy projekty wyróżniające się wyjątkową formą plastyczną i użytecznością (kategoria design).

Miniserial z naukowcami z naszej uczelni został zauważony w dwóch kategoriach: Content marketing - Branded content (w której oceniane są działania zmierzające do stworzenia atrakcyjnych dla odbiorcy treści związanych z marką i mogą być do tego wykorzystane różne media) oraz w kategorii Film - Wideo w Internecie (gdzie nagradzane są spoty reklamowe marek, a także inne formy jak filmy promocyjne stacji TV czy klipy muzyczne).

Zwycięzców poznamy na gali w Warszawie 30 listopada.

newsletter

Sześcioodcinkowy miniserial „Nauka do potęgi” swoją premierę miał w listopadzie 2021 r. Jego bohaterami są badaczki i badacze z Politechniki Wrocławskiej, którzy zabrali widzów do swoich laboratoriów i pracowni, by opowiedzieć o projektach, nad jakimi pracują.

Serial wyjaśniał m.in., dlaczego wysyłamy w kosmos laboratoria wielkości termosu, jak w przyszłości będzie wyglądać architektura i w jaki sposób inżynierowie walczą z nowotworami.

Przed kamerą stanęli m.in. prof. Jan Biliszczuk, projektant wrocławskiego Mostu Rędzińskiego, prof. Jan Dziuban, światowej sławy specjalista w zakresie nano- i mikroinżynierii, dr inż. Joanna Bauer, której zespół dostał europejską nagrodę dla innowatorów za badania nad terapią nowotworów piersi czy prof. Rafał Weron, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie prognozowania na rynku energii.

Wszystkie odcinki można obejrzeć na stronie serial.pwr.edu.pl.

„Nauka do potęgi” spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów, a także została doceniona w środowisku akademickim i branży marketingowej. Serial zdobył główną nagrodę w konkursie Genius Universitatis za najlepszą kampanię wideo online. Doceniono go także nominacjami w konkursach Grand Video Awards oraz Golden Arrow.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję