TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dwie firmy, jeden cel – wspólne badania nad drukiem 3D

Podpisanie umowy - zdjęcie

Wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie druku 3D i materiałów do druku 3D, organizacja staży, szkoleń i specjalistycznych kursów, to główne założenia umów o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i firmami Zmorph oraz Sygnis.

Podpisanie umowy - zdjęciePorozumienie w tej sprawie podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy oraz Grzegorz Kaszyński, prezes zarządu Zmorph i wiceprezes Sygnis.

Umowa zakłada m.in. wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie druku 3D oraz materiałów do druku 3D, inicjowanie i uczestniczenie w konsorcjach i klastrach krajowych oraz międzynarodowych, komercjalizację rozwiązań powstałych w wyniku realizacji wspólnych projektów, organizowanie i udział w szkoleniach, kursach specjalistycznych i innych programach edukacyjnych oraz współtworzenie i modyfikowanie staży dla wybranych kierunków studiów.

– Zazwyczaj podpisanie umowy jest równoznaczne z rozpoczęciem współpracy, tymczasem w tym wypadku w różnych dziedzinach trwa ona już od dłuższego czasu i to porozumienie sankcjonuje po prostu dotychczasowe działania – mówił dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich, który również uczestniczył w podpisaniu umowy.

Sygnis to polska firma technologiczna realizująca projekty badawczo-rozwojowe w czterech głównych obszarach: nowe technologie addytywne, energetyka, biotechnologia i nanotechnologia. Spółka zajmuje się dostawami maszyn specjalistycznych dla przedsiębiorstw i instytutów naukowych, realizacją serii produkcyjnych z wykorzystaniem możliwości własnego parku maszynowego, a także budową maszyn na zlecenie.

Podpisanie umowy - zdjęcie– Jako spółka posiadamy dobre zaplecze związane z komercjalizacją projektów badawczo-rozwojowych i wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych na rynek. Zainicjowana dziś współpraca pozwoli wydobyć to, co najlepsze, zarówno w działaniach Politechniki Wrocławskiej, jak Sygnis i przyspieszyć realizację potencjału drzemiącego w ludziach tworzących nasze organizacje – napisał w przesłanym liście Andrzej Burgs, prezes firmy Sygnis.

Do spółki Sygnis przynależy również firma Zmorph, wrocławski producent profesjonalnych maszyn wytwórczych. To jedna z niewielu polskich firm z branży druku 3D rozpoznawalnych na całym świecie, posiadająca dystrybutorów swoich rozwiązań na każdym kontynencie. Firma funkcjonuje od 2012 roku i dostarcza swoje maszyny na potrzeby sektora edukacyjnego i zastosowań przemysłowych, w tym procesów rapid toolingu, prototypowania i produkcji niskoseryjnej.

– Zmorph od wielu lat wspiera także projekty kół naukowych Politechniki Wrocławskiej. Do tej pory nawiązaliśmy współpracę z PWR Racing Team oraz KN KoNaR. Pomagaliśmy studentom m.in. przy projekcie RT12e – bolidu elektrycznego klasy Formuła Student, wieży hydroponicznej oraz robota saperskiego Ariadna – dodaje Grzegorz Kaszyński.

newsletter

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję