Dwa najlepsze kierunki w Polsce są na PWr

Data: 22.06.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

perspektywy_2022_plaskie.jpg

Dwa politechniczne kierunki: budownictwo oraz inżynieria chemiczna i procesowa ponownie okazały się najlepsze w Polsce wg rankingu Fundacji Perspektywy. Kolejnych 14 znalazło się w ścisłej czołówce zestawienia.

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy siódme miejsce w Polsce, czwarte wśród uczelni technicznych i pierwsze na Dolnym Śląsku. Utrzymaliśmy także szóstą lokatę w kraju pod względem prestiżu akademickiego.

Pierwszą pozycję w tegorocznym zestawieniu zajął Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził Uniwersytet Jagielloński oraz Politechnikę Warszawską. Pełne wyniki na ranking.perspektywy.pl.

Kierunki na medal

W rankingu obejmującym najlepsze kierunki nauczania sklasyfikowanych zostało 21 z naszej uczelni. Ósmy rok z rzędu na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo, a drugi - inżynieria chemiczna i procesowa.

Na budownictwie studenci uczą się m.in. tworzenia dokumentacji dla zadań inżynierskich o charakterze projektowym i wykonawczym, organizacji pracy oraz kierowania zespołami w firmie budowlanej czy technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej.

Natomiast inżynieria chemiczna i procesowa to projektowanie zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych oraz sterowanie nimi. Dotyczy procesów występujących we wszystkich przemysłach przetwórczych, ale także wkracza obecnie w dziedzinę ochrony środowiska.

Drugą pozycję w zestawieniu kierunków utrzymała technologia chemiczna. Na trzecim miejscu sklasyfikowano: biotechnologię, górnictwo i geologię, mechanikę i budowę maszyn,  informatykę, mechatronikę oraz inżynierię materiałową. Kolejnych siedem kierunków znalazło się na czwartej pozycji w Polsce.

Przypominamy, że rekrutacja na Politechnikę Wrocławską trwa do 7 lipca. Tylko na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy dla kandydatów 7323 miejsc. Szczegóły na rekrutacja.pwr.edu.pl.

kampaniapwr_2022-banerywww_750x96.jpg