TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 28.09.2016 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka
Przestrzeń dla piękna – takie hasło przyświeca tegorocznej, szóstej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Impreza startuje siódmego października. Wśród jej partnerów są Politechnika Wrocławska i Wydział Architektury PWr, a w programie znalazły się wykłady, pokazy i wycieczki organizowane przez naukowców i studentów z naszej uczelni
Festiwal organizuje wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, a imprezę dofinansowuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja jest częścią programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
DOFA rozpoczyna się 7 października i potrwa do 14 października. W jej programie znalazło się wiele wydarzeń organizowanych przez naukowców i studentów Politechniki Wrocławskiej.
Na specjalne pokazy filmowe zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy PWr. – Seanse, jakie proponujemy, wpisują się w hasło festiwalu – opowiada Paweł Piotrowski, prezes klubu. – Zapraszamy do obejrzenia m.in. filmów fabularnych, w których architektura jest wprawdzie tylko tłem, ale dość wyrazistym, a także obrazów dokumentalnych takich jak „Rzymska aureola”, pokazująca, w jaki sposób budowa obwodnicy wpłynęła na życie mieszkańców stolicy Włoch.
Wszystkie pokazy są bezpłatne. Część zaplanowano w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej, inne w Kinie Nowe Horyzonty (na te trzeba wcześniej odebrać wejściówki).
Z kolei studenci z koła naukowego Cardo z Wydziału Architektury proponują grę miejską na wrocławskim Ołbinie. W piątek, 7 października, wezmą w niej udział zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych, na sobotę mogą się już zgłaszać wszyscy chętni (zapisy od 3 do 8 października pod adresem: skn.cardo@gmail.com). „Archiliada” jest grą skierowaną przede wszystkim do dzieci z ostatnich klas podstawówki, ale bawić mogą się w nią całe rodziny. Polega na wypełnianiu architektonicznych zadań i rozwiązywaniu łamigłówek związanych z sześcioma zabytkami zlokalizowanymi na Ołbinie. Więcej szczegółów na temat gry tutaj.
W programie festiwalu są także m.in. międzynarodowa konferencja naukowa „Sztuka [w:] przestrzeni”, oprowadzanie po Rynku Psiego Pola (dr Tomasz Myczkowski) czy spacer po Bulwarze Politechniki Wrocławskiej (dr Andrzej Poniewierka), który zostanie pokazany jako inwestycja znakomicie wpisująca się „w najnowsze światowe trendy tzw. miasta zrównoważonego i dostępnego”.
Szczegółowy program wydarzenia na stronie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »