TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Innowacji i Biznesu w nowej siedzibie

Otwarcie nowej siedziby Centrum Innowacji i Biznesu - zdjęcie

W Kampusie Na Grobli oficjalnie otwarto nową siedzibę Centrum Innowacji i Biznesu PWr, którego zadaniem jest wspieranie współpracy uczelni z gospodarką. Przy wejściu stanął też nowy krasnal – Innowator. 

Otwarcie nowej siedziby Centrum Innowacji i Biznesu - zdjęcieCentrum Informacji i Biznesu działa na naszej uczelni od listopada 2021 r., a swoją siedzibę ma w bud. L-3. Głównym zadaniem centrum jest współpraca z biznesem, reprezentowanie uczelni na różnego rodzaju spotkaniach gospodarczych oraz ułatwianie kontaktu naukowców z przedsiębiorcami. Działania centrum mają także ułatwić wymianę doświadczeń na linii nauka – biznes, które pozwolą na wypracowanie rozwiązań systemowych, kluczowych dla rozwoju regionu i kraju.  

W ramach jednostki działa m.in. Zespół Laboratoriów Naukowo-Badawczych realizujący badania i usługi w obszarze innowacyjnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) i technologii multimedialnych. W jego skład wchodzi obecnie 14 laboratoriów, a działania każdego z nich są zgodne z priorytetowymi kierunkami rozwoju biznesu i nauki w Polsce i w Europie. 

– To właśnie współpraca jest kluczem do osiągnięcia innowacyjnych rozwiązań. W centrum przestawiamy informacje związane m.in. z tym, co Politechnika Wrocławska może zaoferować przedsiębiorcom i co firmy mogą zaoferować nam. Chcemy być otwarci na wszelkie inicjatywy i głosy płynące do nas z otoczenia biznesu – mówiła Katarzyna Skowron, dyrektor centrum. – To tylko budynek, a najważniejsi są ludzie, a w centrum mamy najlepszy zespół złożony prawników, brokerów i specjalistów – dodała. 

Krasnal Innowator - zdjęcieWraz z otwarciem budynku na kampusie PWr pojawił się nowy krasnal – Innowator, którego głównym atrybutem są połączone ze sobą dwa puzzle „Biznes” i „Innowacja”. Postać symbolizuje idealne połączenie świata biznesu i nauki, ponieważ to właśnie ich bliska współpraca pomaga w rozwoju i sprzyja tworzeniu nowych technologii.  

Figurkę odsłonili prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy i Wojciech Sygnatowicz, dyrektor departamentu badań i rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. 

Autorką krasnala jest wrocławska rzeźbiarka Beata Zwolańska-Hołod. 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję