Wrocławska „Trójka” pod patronatem Politechniki

Politechnika Wrocławska wspiera uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi. Do grona szkół pod naszym patronatem dołączyło III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Porozumienie o współpracy podpisali rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs i dyrektor szkoły Tomasz Cygal. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy uczelnia obejmie patronatem klasy architektoniczne, a także będzie wspierała szkołę w kształceniu w zakresie chemii, fizyki, nowoczesnych technologii i informatyki.

Podpisanie porozumienia z 3 LO

– Wrocław jest jednym z silniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Mamy także wiele liceów, które zajmują wysokie pozycje w rankingach szkół średnich, wśród nich jest III Liceum Ogólnokształcące. Powinniśmy więc sobie pomagać, żeby wspólnie budować doskonałość intelektualną naszego miasta – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr podczas uroczystego podpisania porozumienia.

Dodał, że dzięki zapoczątkowanej współpracy uczelnia będzie wspierać w rozwoju naukowym najzdolniejszych uczniów, którzy być może w przyszłości zostaną naszymi studentami.

Porzumienie z 3 LO, prof. Agnieszka Bieńkowska z uczniami

– Jako liceum o profilu matematyczno-fizycznym cieszymy się, że nawiązujemy współpracę z jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jestem szczęśliwy, że nasi licealiści będą korzystać z zasobów Politechniki Wrocławskiej. To pierwsza taka umowa, którą zawieramy z uczelnią, dlatego mamy nadzieję na obopólne korzyści. Szczególnie wiele obiecujemy sobie w związku z tym, że Politechnika otoczy opieką naszą klasę architektoniczną – przyznał Tomasz Cygal, dyrektor liceum.

Młodzież z III LO będzie mogła uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach, zajęciach laboratoryjnych, konferencjach, warsztatach czy sympozjach organizowanych przez naszą uczelnię, a także korzystać z czytelni i biblioteki PWr. Z kolei naukowcy będą mogli brać udział w obozach naukowych, konferencjach i odczytach przygotowywanych przez szkołę.

ISZ

Przeczytaj także: