TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Stypendia

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów » 

Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą starać się - po spełnieniu określonych warunków - o różnego rodzaju stypendia. W ramach pomocy materialnej oferujemy następujące świadczenia:

Stypendium socjalne

Może je otrzymać student lub doktorant będący w trudnej sytuacji materialnej – pod uwagę brana jest wysokość dochodu przypadająca na jednego członka rodziny i nie przekraczająca określonej kwoty (jego wysokość jest corocznie aktualizowana).

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

Otrzymuje je student lub doktorant na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności, wydanego przez właściwy organ. Nie jest uzależnione od sytuacji materialnej.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów

Stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymywać student, który uzyskał wysoką średnią ocen lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne czy też wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Stypendium dla najlepszych doktorantów

Jest to stypendium przyznawane w formie konkursu, gdzie pod uwagę brana jest średnia ocen ze zrealizowanych przez doktoranta kursów, średnia ocen z prowadzonych przez doktoranta zajęć dydaktycznych oraz aktywność publikacyjna doktoranta.

Studencki Programu Stypendialny Rady Miasta Wrocławia

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie wrocław.pl.

Stypendium z funduszu własnego Politechniki Wrocławskiej

Przeznaczone jest dla wyjątkowo aktywnych studentów Politechniki Wrocławskiej bez względu na typ i rodzaj studiów (minimum trzysemestralnych). Stypendium może być przyznane wielokrotnie i niezależnie od innych stypendiów.

 

Dodatkowo najlepsi studenci i absolwenci Politechniki Wrocławskiej mogą liczyć na stypendia przyznawane przez firmy i instytucje współpracujące z uczelnią czy też dziekanów wydziałów, na których studiują.

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję