Studenci i naukowcy o nanometrologii. Mikroskopia jonowa w terenie

Uczestnicy seminarium SNN SPENT

14 wykładów, 6 sesji tematycznych, wieczór gier planszowych, wycieczka w góry i mnóstwa rozmów kuluarowych o nanometrologii – to tylko niektóre z punktów programu VIII Wiosennego Seminarium Naukowego SNN SPENT.

W trzydniowym spotkaniu w Karpaczu wzięli udział studenci i naukowcy z Katedry Nanometrologii na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (13-15 maja) oraz goście z spoza uczelni, reprezentujący m.in. Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki Sieci Badawczej Łukasiewicz w Warszawie.

Uczestnicy rozmawiali na najbardziej aktualne tematy, dotyczące metod i technik pomiarowych, przedstawiono możliwe drogi rozwoju dla prowadzonych badań. Prezentacje dotyczyły m.in. możliwości pomiarów drewna przy pomocy mikroskopii bliskich oddziaływań, wykorzystania jonów gazów szlachetnych w mikroskopii skaningowej czy czujników światłowodowych w żeglarstwie morskim.

Studenci zaangażowani w prace SPENT-u przedstawili wyniki prowadzonych przez siebie prac oraz plany kolejnych aktywności.

Seminarium przygotowali doktoranci - Ewelina Gacka, Krzysztof Kwoka i Julia Pruchnik przy wsparciu prof. Teodora Gotszalka, kierownika katedry.

baner rekrutacja PWr 2022

Zdjęcie mikroskopowe belkiStowarzyszenie Polskich Entuzjastów NanoTechnologii SPENT to grupa studentów i doktorantów zafascynowanych nanonauką. SPENT działa przy Katedrze Nanometrologii, której pracownicy stanowią wsparcie dla działań młodszych członków.

Stowarzyszenie zrzesza przedstawicieli różnych dziedzin, przez co jest miejscem niezwykłej synergii nauki. Zajmuje się projektami badawczymi z zakresu szeroko rozumianej nanometrologii oraz popularyzacją wiedzy o niej.

Więcej o działalności koła można przeczytać na stronie internetowej.