TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Profesor Izabela Sówka w zespole doradczym Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

Data: 09.08.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Dr hab. Izabela Sówka, profesor PWr na Wydziale Inżynierii Środowiska, weszła w skład zespołu doradczego do spraw opracowania ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwościom zapachowym

izabela_sowka.jpgDziała on w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska od 26 lipca. Oprócz specjalistki z Politechniki Wrocławskiej do pracy w zespole zostali zaproszeni także: prof. Jacek Namieśnik z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, prof. Maciej Rudnicki z Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, dr Piotr Grzybowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej,  Damian Simiński z Przedsiębiorstwa Usług Wodnych i Sanitarnych, a także prof. Ryszard Siegoczyński  i prof. Bronisław Pura z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz prof. Mieczysław Szostek z Wydziału Nauk o Zdrowiu Colegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa.

Eksperci z różnych dziedzin mają m.in. dokonać analizy stanu prawnego przepisów dotyczących przeciwdziałaniu uciążliwościom zapachowym i rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie obowiązujących w innych krajach. Ponadto będą też opiniować propozycje najważniejszych założeń w kwestii przepisów i rozwiązań technicznych.

Prof. Izabela Sówka na Politechnice Wrocławskiej jest kierowniczką Zakładu Ekologistyki i Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym. Pracuje m.in. w akredytowanym Laboratorium Badań Olfaktometrycznych, gdzie prowadzone są badania sensoryczne próbek powietrza i gazów emitowanych do powietrza.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję