Wykład prof. Preslava Nakova

Data: 26.02.2024
Miejsce wydarzenia: bud. C-1, sala 205

Katedra Sztucznej Inteligencji Wydziału Informatyki i Telekomunikacji zaprasza na wykład „Factuality Challenges in the Era of Large Language Models”, który poprowadzi prof.  Preslav Nakov z Mohamed bin Zayed University of Artificial Intelligence. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 26 lutego, w sali 205 w bud. C-1, o godz. 13.15.

prof. Preslav Nakov - zdjęcieProf. Preslav Nakov jest profesorem AI na uniwersytecie powołanym do prowadzenia badań i dydaktyki w zakresie sztucznej inteligencji w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uniwersytet ten jest obecnie lokowany w pierwszej 20-tce na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji, wizji komputerowej, uczenia maszynowego, NLP i robotyki.

Prof. Nakov jest kierownikiem Katedry Przetwarzania Języka Naturalnego i pełni również funkcję Chair-Elect w  the European Chapter of the Association for Computational Linguistics a także funkcję sekretarza w  ACL SIGSLAV oraz sekretarza rady nadzorczej the Truth and Trust Online. Specjalizuje się w dziedzinie oceny wiarygodności tekstów generowanych przez duże modele językowe, wykrywania fałszywych wiadomości (fake news) a także ograniczania wpływu propagandy i stronniczości mediów.