TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wykład prof. Ivána Capdevila Castellanosa

Data: 09.04.2019
Miejsce wydarzenia: Muzeum Architektury

Wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich i Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zapraszają na wykład „From ordinary objects to extraordinary architecture” architekta profesora Ivána Capdevila Castellanosa. Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Wykład zostanie wygłoszony w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5) 9 kwietnia o godz. 18.

Prof. Iván Capdevila Castellanos od 2007 r. wykłada projektowanie architektoniczne na Uniwersytecie w Alicante (Hiszpania) oraz na innych uczelniach europejskich i azjatyckich.

Kształcił się pod kierunkiem takich wpływowych postaci, jak: José Maria Torres Nadal, Federico Soriano, Peter Cook, Juan Herreros i Salvador Pérez Arroyo. Po pobycie w Bartlett School of Architecture (University College of London) wraz z Vicente Iborrą założył pracownię PLAYstudio.

Obecnie zajmuje się projektem edukacyjnym More Than Green dotyczącym zrównoważonego rozwoju miast i skierowanym do szerokiej rzeszy odbiorców. W ciągu ostatnich pięciu lat projekt otrzymał kilka nagród i wyróżnień, jest prowadzony na całym świecie w czterech językach (hiszpańskim, angielskim, chińskim i koreańskim) przy wsparciu rządu hiszpańskiego. W jego ramach zorganizowano m.in.: More International Than Green 1st International Course (2013) i warsztaty Future Environments Future Generations (2010 i 2011), w trakcie których dzieci i studenci architektury wspólnie projektowali zrównoważone miejskie modele przyszłości.

Profesor jest laureatem kilkunastu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Zrealizował kilka ważnych projektów architektonicznych w takich krajach jak m.in. Hiszpania, Austria i Norwegia. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach i publikowane w licznych pismach branżowych. Od 2003 r. nieprzerwanie uczestniczy w konferencjach, kongresach i forach związanych z dziedzinami architektury i zrównoważonego rozwoju. Do Wrocławia przyjechał w ramach programu Erasmus+.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję