TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wykład prof. Georga T. Schmidta

Data: 08.11.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. C-16

W środę, 8 listopada, odbędzie się wykład prof. Georga T. Schmidta (Massachusetts Institute of Technology, Instrumentation Laboratory, Cambridge, USA) pt. “Navigation Sensors and Systems in GNSS Degraded and Denied Environments - How I Learned to Stop Worrying About GPS”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.15 w budynku C-16 (Technopolis), sala D2.3

schmidt_mit_usa_keit_pan_ieeeposter_8xi2017-page-001.jpgPozycja, prędkości i czas (PVT) – to parametry obiektów na i w otoczeniu Ziemi, które uzyskuje się współcześnie na całym świecie, za pomocą Systemów Globalnej Nawigacji Satelitarnej (GNSS). Jednak dostępność, niezawodność i integralność tych sygnałów we wszystkich środowiskach stały się powodem do niepokoju ze strony użytkowników aplikacji zarówno cywilnych jak i wojskowych.

Najnowsze doniesienia międzynarodowe, z czerwca 2017 r., o udanych atakach fałszowania sygnałów GPS odbieranych przez statki żeglujące po Morzu Czarnym wywołały poważne obawy, a wcześniejsze raporty o udanych atakach fałszowania GPS odbieranych przez cywilne samoloty bezzałogowe UAV w USA zwiększyły liczbę zapytań dotyczących planowanego wykorzystania UAV w powietrznej przestrzeni krajowej i bezpieczeństwa lotów w ogóle.

Wszystkie te przypadki doprowadziły wspólnoty korzystające z nawigacji do poszukiwania niezawodnych rozwiązań nawigacji satelitarnej pracującej w obecności fałszowanie i zagłuszania. W trakcie wykładu autor przedstawi z perspektywy historycznej i osobistej ocenę, jakie rozwiązania należy zastosować w systemach nawigacji cywilnej i wojskowej, teraz i w przyszłości dla zabezpieczenia ich przed degradacją sygnałami zagłuszającymi. 

Organizatorami spotkania są Katedra Telekomunikacji i Teleinformatyki W4/K3 na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i Wrocławskie Seminarium Środowiskowe KEiT Pan / IEEE AP/MTT/AES Joint Chapter.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję